>

Marzec 2015 
  1. Dolina Osikowa
  2. Morze, Postawy i Interpretacje
  3. Misterium Męki pańskiej w Krakowie
  4. Konkurs na ozdobę wielkanocną
  5. XXI Regionalny Konkurs na Marzannę, Palmę i Pisankę

Dolina Osikowa

 

4 marca Mieszkanki Naszego Domu brały udział w warsztatach rękodzieła w Dolinie Osikowej. Tematem warsztatów były ozdoby wielkanocne. Nasze panie wykonały na warsztatach palmę wielkanocną oraz kurczaka. Warsztaty były bardzo kreatywne i były wyjątkową okazją do bliższego poznania z tą mało znaną techniką rękodzielniczą. Warsztaty do doskonała forma nauki tradycji, rękodzieła i ekologii. Panie wróciły z warsztatów bardzo zadowolone, a wykonane ozdoby posłużą im do dekoracji pokojów podczas świąt Wielkiej Nocy.

Dolina Osikowa Dolina Osikowa Dolina Osikowa Dolina Osikowa

Morze, Postawy i Interpretacje

 

Morze, Postawy i Interpretacje27.03.2015 r. Mieszkanki Naszego Domu miały okazję zobaczyć wystawę pt „Morze, Postawy i Interpretacje”, która gościła w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Wystawa dotyczyła sztuki marnistycznej i była wystawą międzynarodową. Twórcami prac byli autorzy z Częstochowy, Ustronia oraz Ukrainy. Mieszkanki Naszego Domu bardzo chętnie odwiedzają tego rodzaju wystawy, albowiem same są artystkami, które malują i rysują zdobywając na różnego rodzajach konkursach cenne nagrody.

Misterium Męki pańskiej w Krakowie

 

14 marca Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na Misterium Męki Pańskiej. Było to przedstawienie w wykonaniu salezjanów z Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie oraz członków wspólnoty Ziemia Boga, którzy wcielili się w postacie ewangeliczne by przenieść na deski teatru zbawcze wydarzenia wiary chrześcijańskiej. W przedstawieniu reżyser postawił akcent na małżeństwo i rodzinę. To małżonkowie stają się towarzyszami Jezusa w najważniejszych momentach Jego życia. Reżyser wpisuje parę małżonków w krzyż Jezusa w Jego cierpienie i mękę. Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu alumnów z Krakowa jest zawsze wspaniałym przeżyciem, które doskonale przygotowuje wszystkich uczestniczących w nim do Świąt Wielkiej Nocy.

Misterium Męki pańskiej w Krakowie Misterium Męki pańskiej w Krakowie Misterium Męki pańskiej w Krakowie Misterium Męki pańskiej w Krakowie

Konkurs na ozdobę wielkanocną

 

Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w konkursie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju na Ozdobę Wielkanocną. Pani Elżbieta Krzechka otrzymała za swoją pracę wyróżnienie i uczestniczyła w uroczystym rozdaniu nagród w GOK-u.

Konkurs na ozdobę wielkanocną Konkurs na ozdobę wielkanocną Konkurs na ozdobę wielkanocną

XXI Regionalny Konkurs na Marzannę, Palmę i Pisankę

 

Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w XXI Regionalnym Konkursie na Palmę, Marzannę i Pisankę w Dąbrowie Zielonej. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 21 marca marca br. podczas prezentacji Regionalnych Stołów Wielkanocnych (Gimnazjum - Plac Kościuszki w Dąbrowie Zielonej). Pani Elżbieta Sikora zajęła II miejsce w kategorii „Pisanka” i otrzymała nagrodę z rąk wójta Gminy Dąbrowa Zielona. Po wręczeniu nagród we wszystkich kategoriach, można było skosztować potraw wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń z różnych regionów Polski.