Czerwiec 2015 
  1. Dzień Sportu
  2. Odpust w Naszej Parafii
  3. Industriada oraz prezentacje WTZ w Łazach
  4. Święto Brata Alberta
  5. Połączeni Pasją

Dzień Sportu

 

1 czerwca w Naszym Domu był organizowany Dzień Sportu. Mieszkanki bardzo chętnie uczestniczą w zmaganiach sportowych. W tym roku zostało rozegranych kilkanaście konkurencji min. slalom, bieg w płetwach, jazda na hulajnodze oraz szukanie ukrytego przedmiotu tzw. polowanie. Za udział w konkurencjach Nasze Panie otrzymały nagrody rzeczowe, z których były bardzo zadowolone.

Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu

Odpust w Naszej Parafii

 

12 czerwca w Naszej Parafii obchodziliśmy święto Serca Jezusowego. Mieszkanki tego dnia wychodzą na wraz z opiekunami na odpust parafialny, który każdorazowo jest dla Naszych Pań wielką uroczystością.

Industriada oraz prezentacje WTZ w Łazach

 

13 czerwca Mieszkanki Naszego Domu miały okazję wyjechać na Industriadę, czyli szlak zabytków techniki. W tym roku Nasze Panie zwiedziły Hutę Szkła w Zawierciu. Podczas zwiedzania można było zobaczyć cały proces powstawania naczyń szklanych, aż po techniki barwienia ich i grawerowania. Następnie cała grupa pojechała na Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej do Łaz. Podczas Prezentacji była możliwość wzięcia udziału w Warsztatach prowadzonych przez instruktorów z Doliny Osikowej oraz w warsztatach tańca. Poza tym Mieszkanki spotkały się ze swoimi przyjaciółmi, którzy występowali podczas prezentacji.

Industriada Industriada Industriada Industriada

Industriada Industriada Industriada Industriada

Święto Brata Alberta

 

17 czerwca obchodziliśmy w Naszym Domu Święto Brata Alberta. Rano wszyscy wspólnie modliliśmy się na Mszy Świętej. O godzinie 11.00 były rozegrane konkursy w ogrodzie, które sprawiły wiele radości wszystkim tym, którzy brali w nich udział. Od godziny 15.00 bawił nas zespół Ygrek z Częstochowy. Kulminacyjnym punktem Naszego Święta było rozdanie nagród Brata Alberta. W tym toku zostało nagrodzonych 29 osób. Osoby, które zostały uhonorowane są szczególne, albowiem niosą pomoc innym, same potrzebując pomocy. Pomagają na wielu odcinkach, w pralni, na portierni, na oddziale, w gabinecie, na terapii oraz w kuchni i jadalni. Po rozdaniu nagród wszyscy bawili się w rytm muzyki oraz uczestniczyli w zabawach prowadzonych przez zespół.

Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta

Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta

Połączeni Pasją

 

26 czerwca Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone przez swoich przyjaciół z Częstochowy na koncert, który odbył się w Pałacu Izraela Poznańskiego w Łodzi. W pierwszej części koncertu zespół „Michalinki” zaprezentował się w programie pt. „Przez morza i oceany”, a następnie wystąpił artysta, który był długo oczekiwany przez wszystkich zgromadzonych, a mianowicie Stanisław Soyka. Kameralny koncert w pięknych wnętrzach Pałacu był wspaniałym przeżyciem i zostawił niezapomniane wrażenia. Po koncercie wszyscy uczestniczyli w uroczystym bankiecie, na którym pojawił się wspaniały Artysta, od którego można było otrzymać autograf. Dzień zakończyliśmy zwiedzając Pałac oraz przyległy do niego piękny ogród.

Połączeni Pasją Połączeni Pasją Połączeni Pasją Połączeni Pasją

Połączeni Pasją Połączeni Pasją Połączeni Pasją Połączeni Pasją