Sierpień 2015 
  1. Warsztaty kaligrafii
  2. Olimpiada Sportowa
  3. Korzystamy z dofinansowania Unii Europejskiej
  4. Pielgrzymka na Jasną Górę
  5. Wyjazd do Schroniska dla Zwierząt

Warsztaty kaligrafii

 

4.08.2015 r. Nasze Panie wzięły udział w Warsztatach Kaligrafii w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Kaligrafia jest sztuką starannego, estetycznego pisania często zdobionego artystycznie. Mieszkanki podczas warsztatów ćwiczyły nie tylko sztukę pisania ale również cierpliwość. Panie bardzo się starały, aby ich prace były estetyczne. Po zajęciach Mieszkanki wraz z instruktorami wybrały się na lody.

Warsztaty kaligrafii Warsztaty kaligrafii Warsztaty kaligrafii Warsztaty kaligrafii

Olimpiada Sportowa

 

Dnia 6.08.2015r. Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w zmaganiach sportowych podczas letniej Olimpiady organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej z ul. św. Jadwigi w Częstochowie. Nasze Panie startowały w różnych konkurencjach i niejednokrotnie stawały na najwyższym podium. Atmosfera tego dnia była gorąca i pomimo upalnego dnia, Mieszkanki miały bardzo dużo energii aby cieszyć się i bawić podczas tego wspaniałego sportowego święta.

Olimpiada Sportowa Olimpiada Sportowa Olimpiada Sportowa Olimpiada Sportowa

Olimpiada Sportowa Olimpiada Sportowa Olimpiada Sportowa Olimpiada Sportowa

Korzystamy z dofinansowania Unii Europejskiej

 

W dniach od 20 do 21 sierpnia 2015 r. Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w ramach projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Poraj” realizowanego przez Gminę Poraj w ramach „Działania 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka...”. Panie wraz z opiekunem brały udział w dwudniowym kursie obsługi komputera i aplikacji internetowych, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Poraju. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu będą mogły w pełni korzystać ze sprzętu komputerowego, co pozwoli im rozwijać posiadane umiejętności i zainteresowania.

Kurs obsługi komputera Kurs obsługi komputera Kurs obsługi komputera

Pielgrzymka na Jasną Górę

 

Po raz kolejny po krótkiej przerwie w sobotni poranek 29 sierpnia 2015 r. grupa 18 Mieszkanek i 12 opiekunów w tym 6 wolontariuszy z naszego Domu udała się na piesza pielgrzymkę z Olsztyna na Jasną Górę. Punktualnie o godz. 9:00 rano z kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela w Olsztynie wyruszyła pielgrzymka w 20 km trasę przez piękne tereny Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Cały czas trwania wędrówki dopisywała nam bardzo dobra pogoda i fantastyczny humor. Każda z Mieszkanek miała swoja prywatną intencję, której poświęciła podróż do Jasnogórskiej Panienki. Z uśmiechem i modlitwą na ustach dotrwaliśmy do końca wędrówki, której zwieńczeniem była uroczysta Msza Święta odprawiona przez abp. Seniora Stanisława Nowaka. Pełni pozytywnych wrażeń z niecierpliwością czekamy na kolejną pielgrzymkę.

Pielgrzymka na Jasną Górę Pielgrzymka na Jasną Górę Pielgrzymka na Jasną Górę Pielgrzymka na Jasną Górę

Wyjazd do Schroniska dla Zwierząt

 

31.08.2015 r. Mieszkanki Naszego Domu wraz z opiekunami pojechały do Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu. Panie są bardzo empatyczne i wrażliwe dlatego też już od wielu tygodni bardzo chciały zobaczyć, jak żyją zwierzęta, które trafiają do schroniska. Po dotarciu na miejsce po obiekcie oprowadziła wszystkich pani Patrycja, która pracuje w schronisku. Mieszkanki ofiarowały dla piesków i kotków karmę, ale największą frajdą było wyprowadzenie podopiecznych schroniska na spacer. Po odwiedzinach, Mieszkanki opowiadały swoim koleżankom o wizycie, dlatego też druga tura Pań wybiera się wkrótce w ponowne odwiedziny.

Schronisko dla Zwierząt Schronisko dla Zwierząt Schronisko dla Zwierząt Schronisko dla Zwierząt

Schronisko dla Zwierząt Schronisko dla Zwierząt Schronisko dla Zwierząt Schronisko dla Zwierząt