Wrzesień 2015 
  1. Warsztaty Artystyczne Morsko
  2. Dzień Chorych -14 wrzesień
  3. Święto Błogosławionej Bernardyny
  4. Warsztaty ozdób bibułkowych
  5. Wysowa – turnus rehabilitacyjny
  6. Zjazd rodzin w Częstochowie

Warsztaty Artystyczne Morsko

 

Mieszkanki Naszego Domu w terminie od 7 do 11 września uczestniczyły w Warsztatach Artystycznych, które odbyły się w Morsku. „W Starym kinie” był to temat tegorocznych spotkań Integracyjnych Artystów Niepełnosprawnych. Oprócz zajęć , które kształciły warsztat aktorski, były również zabawy oraz zajęcia plastyczne. Finałem pracy wszystkich uczestników był Koncert Galowy, który odbył się w Zawierciu. Po przedstawieniu Mieszkanki uczestniczyły w uroczystej kolacji oraz bawiły się ze swoimi przyjaciółmi z innych domów do późnych godzin wieczornych.

Warsztaty Artystyczne Morsko Warsztaty Artystyczne Morsko Warsztaty Artystyczne Morsko Warsztaty Artystyczne Morsko

Warsztaty Artystyczne Morsko Warsztaty Artystyczne Morsko Warsztaty Artystyczne Morsko Warsztaty Artystyczne Morsko

Dzień Chorych -14 wrzesień

 

Mieszkanki uczestniczyły w Mszy św. z okazji Dnia Chorych. Bazylika Archikatedralna gościła pielgrzymów z Dekanatów: porajskiego, olsztyńskiego i kłobuckiego. Mszy świętej przewodniczy biskup Antoni Długosz, który w swojej homilii mówił: „Krzyż jest dla nas znakiem nadziei. Do niedawna, Kochani, karetki pogotowia były oznakowane czerwonym krzyżem. Nazywano je pojazdami nadziei – jechał lekarz z nadzieją, że pomoże choremu i chory oczekiwał na ten pojazd z krzyżem Pana Jezusa, że lekarz przyjdzie mu z pomocą. Ten krzyż ma być naszą nadzieją”. W pielgrzymce wzięło udział 150 chorych.

Święto Błogosławionej Bernardyny

 

Dnia 17 września w Naszym Domu obchodziliśmy Święto Błogosławionej Bernardyny. Z tej okazji Mieszkanki Naszego Domu miały tego dnia Uroczystość. W godzinach przedpołudniowych odbywały się gry i zabawy w ogrodzie natomiast później odbyło się wspólne grillowanie. Imprezę uświetnił występ zespołu „Radość”. Punktem kulminacyjnym był konkurs wiedzy o Błogosławionej Bernardynie. Mieszkanki przygotowywały się do tego wydarzenia kilka tygodni. Konkurs był doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie biografię współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek. Nagrodzone Panie w tymże konkursie pojadą na wycieczkę do Igołomi, miejsca urodzenia św. Brata Alberta.

Święto Błogosławionej Bernardyny Święto Błogosławionej Bernardyny Święto Błogosławionej Bernardyny Święto Błogosławionej Bernardyny

Święto Błogosławionej Bernardyny Święto Błogosławionej Bernardyny Święto Błogosławionej Bernardyny Święto Błogosławionej Bernardyny

Warsztaty ozdób bibułkowych

 

21 września Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w warsztatach tworzenia ozdób bibułkowych, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie. Zajęcia prowadziły Panie z Fundacji Wspierania Aktywności Twórczej i Regionalnej "Stara Szkoła" z Ryczowa. W warsztatach wzięli udział Mieszkańcy Olsztyna, dzieci, młodzież oraz osoby niepełnosprawne.

Warsztaty ozdób bibułkowych Warsztaty ozdób bibułkowych Warsztaty ozdób bibułkowych

Wysowa – turnus rehabilitacyjny

 

Mieszkanki Naszego Domu wraz z opiekunami w terminie od 22 września do 5 października, wyjechały na turnus rehabilitacyjny do Wysowej Zdrój. W trakcie turnusu Nasze Panie korzystały z szerokiego zaplecza zabiegów leczniczych, które oferuje ośrodek „Glinik”. Mieszkanki korzystały również ze spacerów po pięknej okolicy. Częstym celem tychże spacerów była pijalnia wód mineralnych umieszczona w Parku Zdrojowym nieopodal ośrodka. Panie korzystały również z koncertów i zabaw tanecznych organizowanych przez kierownictwo ośrodka. Szeroki zakres zajęć kulturalno- oświatowych nie pozwolił się nikomu nudzić.

Zjazd rodzin w Częstochowie

 

Dnia 26 września Zespół "Radość” został zaproszony na Imprezę rekreacyjno – integracyjną „Bajka bawi, uczy, łączy” organizowaną przez Zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej do Częstochowy. Uroczyste spotkanie było połączone ze Zjazdem Rodzin i Przyjaciół Mieszkanek. Panie z Naszego Domu zaprezentowały bajkę pt: „Kopciuszek”. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad. Po obiedzie odbył pokaz Zumby oraz konkurs plastyczny związany z tematem przewodnim imprezy. Do wieczora wszyscy bawili się wraz z zespołem Triovans.

Zjazd rodzin w Częstochowie Zjazd rodzin w Częstochowie Zjazd rodzin w Częstochowie Zjazd rodzin w Częstochowie

Zjazd rodzin w Częstochowie Zjazd rodzin w Częstochowie Zjazd rodzin w Częstochowie Zjazd rodzin w Częstochowie