Październik 2015 
  1. Wyjazd na festiwal „Puma”
  2. Konkurs wiedzy o Janie Pawle II
  3. Szkolenie w Naszym Domu
  4. Wyjazd do Bobolic
  5. Europejski Dzień Seniora
  6. Wyjazd do Wadowic
  7. XX Wojewódzki Konkurs Plastyczny
  8. Zbieramy nakrętki

Wyjazd na festiwal „Puma”

 

2 października Mieszkanki Naszego Domu prezentowały się podczas VI Międzynarodowego Przeglądu Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej. Zespół” Radość zaprezentował program pt: „W starym kinie”. Za trud włożony w przygotowanie programu artystycznego Panie otrzymały dyplom oraz słodkie upominki. Festiwal jest doskonałą okazją, aby obejrzeć dorobki artystyczne zespołów z innych DPS-ów. Nasze Panie obejrzały również występ Gabriela Fleszara, który był współprowadzącym podczas tejże imprezy. Ponadto Pracownicy Domu uczestniczyli w Konferencji Naukowo - Szkoleniowej pt. "Artystyczny, literacki i medialny obraz starości i niepełnosprawności".

Festiwal Puma Festiwal Puma Festiwal Puma Festiwal Puma

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

 

Jan Paweł II - był i jest autorytetem wśród wszystkich Polaków. 16 października obchodziliśmy rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Apostolską. Z tej okazji odbył się w Naszym Domu konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Mieszkanki przygotowując się do konkursu oglądały relację z pielgrzymek Ojca Świętego do Polski oraz wspominały swoje spotkania z Papieżem. Konkurs przygotowały p. Marta Jagielska i p. Agnieszka Adamus, nagrodę główną , którą jest wycieczka do Wadowic ufundowała Siostra Dyrektor. Lauretkami zostały: Pani B. Łozowska, H. Stachniewicz, E. Trzcińska, D. Kozubek, E. Krzechka oraz Pani Marzena Leletko.

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II Konkurs wiedzy o Janie Pawle II Konkurs wiedzy o Janie Pawle II Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

Szkolenie w Naszym Domu

 

21 października odbyło się w Naszym Domu szkolenie na temat Praw Mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Szkolenie odbyło się w nowej części Domu. Personel został podzielony na dwie grupy szkoleniowe. Połowa zespołu pracowała rano, natomiast druga część pracowała popołudniu. Temat praw i obowiązków jest powszechnie znany Pracownikom DPS-u, natomiast raz na dwa lata odbywa się szkolenie na powyższy temat. Wszyscy pracownicy Domu wzięli udział w tymże szkoleniu.

Wyjazd do Bobolic

 

23 października Mieszkanki Naszego Domu zwiedzały Zamek Królewski w Bobolicach. Zamek został wybudowany jako część fortyfikacji zwanej „Orle Gniazda” przez króla Polski Kazimierza Wielkiego i miał bronić przed najazdami od strony Śląska. Mieszkankom bardzo podobał się odnowiony zamek i jeszcze długo opowiadały o wycieczce swoim koleżankom, które zostały w Domu.

Wyjazd do Bobolic Wyjazd do Bobolic Wyjazd do Bobolic Wyjazd do Bobolic

Europejski Dzień Seniora

 

26 października Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone do Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju na Europejski Dzień Seniora. Dla Seniorów z całej Gminy zostały przygotowane podziękowania za trud pracy i serce włożone w rozwój swojej małej ojczyzny. Wójt Gminy p. Łukasz Stachera oraz Dyrekcja Gok-u p. Magdalena Ryziuk - Wilk zadbali również o „coś dla ducha”, czyli program artystyczny, który uświetnił tą wspaniałą uroczystość. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy spotkania mogli porozmawiać i wypić dobrą kawę wraz z gospodarzami.

Europejski Dzień Seniora Europejski Dzień Seniora Europejski Dzień Seniora Europejski Dzień Seniora

Wyjazd do Wadowic

 

27 października Mieszkanki Naszego Domu wyjechały na wycieczkę do Wadowic. Panie, które zostały wybrane były laureatkami konkursu, który został rozegrany kilka dni wcześniej, a którego tematem było życie i Pontyfikat Jana Pawła II. Panie podczas wycieczki zwiedziły Bazylikę Mniejszą ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, spacerowały po wadowickim rynku oraz miały okazję skosztować „Papieskich Kremówek”.

Wyjazd do Wadowic Wyjazd do Wadowic Wyjazd do Wadowic Wyjazd do Wadowic

XX Wojewódzki Konkurs Plastyczny

 

Papierowy ŚwiatMieszkanki Naszego Domu po raz kolejny wzięły udział w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Papierowy Świat”. Konkurs co roku jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej przy współpracy Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Patronatem konkursu jest Starosta Częstochowski oraz Wójt Gminy Dąbrowa Zielona. Mieszkanki wykorzystały umiejętności zdobyte podczas warsztatów i wykonały piękny kosz papierowych róż. Autorkami pracy są: Iwona Frajer, Dorota Kozubek oraz Izabela Jędrzejczyk.

Zbieramy nakrętki

 

Mieszkanki Naszego Domu są bardzo empatyczne i również podejmują działania w celach charytatywnych. Od siedmiu lat zbierają nakrętki na różne cele. Pomogły już w wyjeździe bezdomnych na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu, zbierały nakrętki na wózek dla chorego dziecka oraz na rehabilitację dla chłopaka porażonego prądem. Na tych celach ich misja się nie kończy, bo w końcu zawsze znajdzie się ktoś komu trzeba będzie pomóc.