Listopad 2015 
  1. Wyjazd do Igołomii
  2. Akcja „Liść”
  3. Zabawa andrzejkowa na Wesołej
  4. Czekamy na WAS …
  5. Dzień Pracownika Socjalnego
  6. Zabawa andrzejkowa u Braci
  7. Koncert gitarowy

Wyjazd do Igołomii

 

Dnia 16.11.2015 r. Mieszkanki Naszego Domu w ramach nagrody pojechały na wycieczkę do Igołomii. Biorąc udział w konkursie dotyczącym wiedzy na temat życia Siostry Bernardyny i Brata Alberta czytały o miejscach z nimi związanych.

Nasze Panie były w domu, gdzie urodził św. Brat Albert. Zwiedziły również muzeum, gdzie miały okazję zobaczyć film na temat życia Brata Alberta. Wielkie zainteresowanie wśród Naszych Pań wzbudziły szaty Brata Alberta, które dzisiaj są własnością Muzeum. Po poczęstunku, który przygotowała jedna z Sióstr opiekująca się zabytkiem, nasze Panie wybrały się do Łagiewnik, gdzie miały możliwość zwiedzenia Sanktuarium.

Akcja „Liść”

 

Mieszkanki Naszego Domu przez dwa jesienne dni uczestniczyły w akcji „Liść”. Wszystkie Panie porządkowały podwórko i ogród otaczający ich wspólny Dom.

Akcja Liść Akcja Liść Akcja Liść

Zabawa andrzejkowa na Wesołej

 

Dnia 19 listopada Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na zabawę andrzejkową do naszych przyjaciół na ul. Wesołą do Częstochowy. Już od samego rana można było wyczuć w domu atmosferę przygotowań do zabawy, czesanie, wybieranie strojów i dodatków. Nasze Panie jak zwykle wyglądały wyjątkowo i wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród uczestników zabawy. W trakcie przerw można było wziąć udział w słodkich konkursach. Zabawa była wspaniała i z niecierpliwością czekamy na kolejne imprezy.

Zabawa andrzejkowa na Wesołej Zabawa andrzejkowa na Wesołej Zabawa andrzejkowa na Wesołej Zabawa andrzejkowa na Wesołej

Czekamy na WAS …

 

W myśl naszej kilkuletniej tradycji dnia 17 listopada i 19 listopada 2015 r. odwiedziliśmy klasy IA, IB, IC, które gościły nas na lekcjach religii. W czasie zajęć zaprezentowaliśmy działający w Naszym Domu Wolontariat „TY DLA MNIE – JA DLA CIEBIE” Uczniowie poznali strukturę domu, charakterystykę jego Mieszkanek oraz ideę funkcjonującego w placówce wolontariatu.

Czekamy na WAS Czekamy na WAS Czekamy na WAS Czekamy na WAS Czekamy na WAS

Dzień Pracownika Socjalnego

 

„To co robimy dla innych, jest tym co naprawdę warto robić.”

W listopadzie personel Naszego Domu obchodził Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Mieszkanki Naszego Domu podziękowały wszystkim pracownikom za trud, ponoszony każdego dnia oraz wsparcie i pomoc. Wszystkie Panie życzyły pracownikom wytrwałości i satysfakcji z niesienia pomocy innym. Muzycznym upominkiem dopełniły części oficjalnej, po której odbył się poczęstunek.

Zabawa andrzejkowa u Braci

 

Dnia 24.11.2015 r. Mieszkanki Naszego Domu bawiły się na zabawie andrzejkowej w Częstochowie. Oprócz wspaniałej zabawy Mieszkanki mogły również poznać swoją przyszłość oczywiście z przymrużeniem oka wróżąc sobie z wosku.

Zabawa andrzejkowa u Braci Zabawa andrzejkowa u Braci Zabawa andrzejkowa u Braci Zabawa andrzejkowa u Braci

Koncert gitarowy

 

24 listopada odbył się w naszym domu koncert gitarowy. Wykonawcami byli dwaj młodzi utalentowani muzycy z Myszkowa. Mieszkanki były pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanego talentu i umiejętności. Artyści podarowali Naszym Paniom bezinteresownie swój czas, co w dzisiejszych czasach jest ogromną rzadkością.

Koncert gitarowy Koncert gitarowy Koncert gitarowy Koncert gitarowy Koncert gitarowy