Marzec 2016 
  1. Rekolekcje w Naszym Domu
  2. Dzień Kobiet
  3. Wyjazd na Mękę Pańską do Krakowa
  4. Wyjazd na Przedstawienie Wielkopostne
  5. Wyjazd na Mękę Pańską do Braci
  6. Konkurs na ozdobę wielkanocną

Rekolekcje w Naszym Domu

 

Od 3-5 marca 2016r. Odbyły się w Naszym Domu rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne dla Naszych Mieszkanek wygłaszał ksiądz Marian Szczerba, który jest przez Nasze Panie bardzo lubiany. Mieszkanki w tym czasie skorzystały z sakramentu spowiedzi i namaszczenia chorych. W piątek natomiast prowadziły Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa od początku Wielkiego Postu prowadzona jest przez Nasze Panie, które przygotowują się do jej prowadzenia bardzo solidnie.

Dzień Kobiet

 

8 marca- tradycyjnie obchodzony jest w Naszym Domu Dzień Kobiet. Mieszkanki z tej okazji przygotowały etiudę o uczuciach, w której główną rolę zagrały p. H. Stachniewicz oraz p. Dorota Choroszkiewicz. Rola Małego Księcia i Róży w pełni została zobrazowana przez piękny repertuar piosenek o uczuciach w wykonaniu Mieszkanek Naszego Domu. Na koniec przedstawienia Nasze Panie przygotowały niespodziankę, a mianowicie zatańczyły do piosenki Chocolate. Akcentem, który zakończył przedstawienie był bukiet złożony przez Panów pracujących w Naszym Domu na ręce Siostry Dyrektor.

Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Wyjazd na Mękę Pańską do Krakowa

 

Mieszkanki Naszego Domu 13.03 2016r. miały okazję zobaczyć Mękę Pańską w wykonaniu Salezjan z Wyższego Seminarium Duchownego z Krakowa. Przedstawienie, na które Nasze Panie dostały zaproszenie było wyjątkowe. W tym roku było oparte na kanwie Mszy Świętej i pięknie obrazowało jej przebieg. Modlitwa w Ogrójcu, ukrzyżowanie, ofiara Syna Bożego było tak nasycone realnymi obrazami, że każdy z Nas przeżył w przeciągu tych dwóch godzin duchowe rekolekcje. W godzinach rannych wszystkie Mieszkanki uczestniczyły we Mszy świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Wyjazd na Przedstawienie Wielkopostne

 

Dnia 15.03.2016r. Nasze Panie wraz z opiekunami zostały zaproszone na przedstawienie Wielkopostne pt: „ Oto ja jestem z Wami”, na ulicę Wesołą do Zaprzyjaźnionego Domu z Częstochowy. Przedstawienie było współczesną wersją Męki Pańskiej. Cierpienie, które towarzyszy ludziom każdego dnia, było porównane do Męki Chrystusa, który oddał swoje życie za Nas. Ludzie współcześni cierpią z różnych powodów- alkoholizm najbliższych, zagubienie wartości moralnych. Ogrom cierpienia przyniósł ze sobą również holokaust podczas II Wojny Światowej, a Ci którzy go przeżyli odnaleźli ukojenie w Krzyżu Chrystusa. Te wszystkie obrazy zostały zawarte w przedstawieniu, które wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród zaproszonych gości.

Przedstawienie Wielkopostne Przedstawienie Wielkopostne Przedstawienie Wielkopostne Przedstawienie Wielkopostne

Wyjazd na Mękę Pańską do Braci

 

29.03.2016r. Mieszkanki Naszego Domu wraz z opiekunami pojechały na przedstawienie Męki Pańskiej na ul. św. Jadwigi do Częstochowy. Panowie mieszkający w DPS -ie u Braci pięknie przedstawili Mękę i Zmartwychwstanie Jezusa. Terapeuci oraz Mieszkańcy włożyli w przedstawienie bardzo dużo pracy, a jej efekty były widocznie. Po inscenizacji aktorzy odebrali mnóstwo gratulacji od zaproszonych gości oraz wielkie brawa.

Konkurs na ozdobę wielkanocną

 

Konkurs na ozdobę wielkanocnąMieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w konkursie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju na ozdobę wielkanocną. Pani Bogusława Szafiańska otrzymała wyróżnienie za pracę wykonaną pod kierunkiem s. Emanueli oraz p. Moniki na terapii zajęciowej. Nagrodą był dyplom oraz płyta Janusza Gniatkowskiego, który jest honorowym obywatelem Poraja.