Lipiec 2016 
  1. Turnus rehabilitacyjny Głogów
  2. Abilimpiada
  3. Pielgrzymka niepełnosprawnych
  4. Wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym

Turnus rehabilitacyjny Głogów

 

W dniach od 1.07 do 13.07.2016r, Grupa Mieszkanek z Naszego Domu uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym, który odbył się w Głogowie. Panie oprócz zabiegów leczniczych, które poprawiały ich kondycję zdrowotną uczestniczyły również w różnego rodzaju wycieczkach. Jedną z nich była wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Mieszkanki miały również zapewnione inne atrakcje min. rejsy statkiem po Odrze, wizyty w cukierni oraz liczne spacery. Wieczorami były organizowane zabawy taneczne, w których Nasze Panie uczestniczyły bardzo chętnie. Podczas turnusu nie zabrakło również codziennej modlitwy oraz możliwości uczestniczenia w projekcjach filmowych dotyczących osób świętych. W czasie turnusu przyjechały do Mieszkanek, na odwiedziny koleżanki z Domu Pomocy Społecznej w Poraju.

 

Abilimpiada

 

W dniach od 1- 3 lipca 2016r. Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w XX Jubileuszowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka w Koninie. Organizatorem Abilimpiady jest fundacja Mielnica – organizacja pozarządowa, którą w 1989 roku stworzył Doktor Piotr Janaszek. Pierwsza polska Abilimpiada odbyła się w Koninie w 1997 roku. Uczestnicy w tym roku zmagali się z z 13 konkurencjami. Nasze Panie brały udział w : hafcie, ozdabianiu kulkami z bibuły,malowaniu na szkle oraz malowaniu odlewów gipsowych. Konkurencja była bardzo duża dlatego też bardzo jesteśmy dumni z Pani Pauliny Dudek, która otrzymała III miejsce w konkurencji: malowanie odlewów gipsowych. Uczestnicy Abilimpiady dodatkowo mogli wziąć udział w konkurencji drużynowej. Nasze Panie startowały w konkurencji: „ strój eko””-pokaz mody. W czasie trwania imprezy można było zobaczyć pokaz Brazylijskiej Sztuki Walki Capoeira, spektakl pt” Kobietki” wykonany przez Agencję Art – Metanoia, pokaz wioski historycznej oraz występy Tancerzy Studio Tańca ESCUDO. Bardzo przyjemnym punktem tego wyjazdu była wycieczka do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Sanktuarium jest ósme w Europie oraz dwunaste na świecie pod względem rozmiarów. Prowadzą do niego 33 schody co jest symbolem wieku Chrystusa, a do środka można wejść przez 52 drzwi, tyle ile jest tygodni w roku. Imponujące wrażenie robią okna , których jest 365 tyle ile jest dni w roku.

Abilimpiada Abilimpiada Abilimpiada Abilimpiada

Abilimpiada Abilimpiada Abilimpiada Abilimpiada

Pielgrzymka niepełnosprawnych

 

Dnia 6.07.2016 r. Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w Pielgrzymce Niepełnosprawnych. Uroczysta Msza św. odbyła się na Jasnej Górze w Bazylice. W godzinach popołudniowych Panie otrzymały błogosławieństwo lourdzkie.

Wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym

 

Personel oraz Mieszkanki naszego domu dnia 28.07.2016r. wybrały się wraz z Siostrami, do Częstochowy. Okazja była wyjątkowa, albowiem cała delegacja mogła uczestniczyć we Mszy Świętej celebrowanej przez samego Ojca Świętego Franciszka. Spotkanie było wyjątkowe, albowiem uczestniczyło w nim setki pielgrzymów z całego świata. Msza była sprawowana na Błoniach Jasnogórskich przy sprzyjającej pogodzie. Papież spędził na Jasnej Górze kilka godzin, później odleciał helikopterem do Krakowa, gdzie uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży.

Wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym

Wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym