Sierpień 2016 
  1. Wyjazd do Częstochowy na Olimpiadę sportową
  2. Wycieczka do Żor
  3. Chodź z nami na Jasną Górę

Wyjazd do Częstochowy na Olimpiadę sportową

 

4 sierpnia Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w Olimpiadzie sportowej organizowanej przez zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej, z Częstochowy. Po zapaleniu znicza olimpijskiego i złożenia ślubowania przez sportowców, zmagania sportowe odbyły się w pełnym słońcu w ogrodzie otaczającym dom. Wśród licznych konkurencji takich jak : rzut dyskiem oraz kręgle Nasze Panie były liderkami. Każdy zespół przywiózł z olimpiady puchar sportowy, który jest symbolem ciężkiej pracy i wspaniałego współzawodnictwa.

Olimpiada sportowa w Częstochowie Olimpiada sportowa w Częstochowie Olimpiada sportowa w Częstochowie Olimpiada sportowa w Częstochowie

 

Wycieczka do Żor

 

Dnia 06.08.2016r. Mieszkanki wraz z opiekunami wybrały się do Parku Rozrywki, w Żorach. Miasteczko Westernowe TWINPIGS to miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą się uczyć poprzez zabawę. Zabudowa parku stanowi rekonstrukcję XIX wiecznego amerykańskiego miasteczka. Spacerując po obiekcie możemy się przenieś na Dziki Zachód i poznać historię i kulturę Ameryki Północnej. Liczne atrakcje, z których korzystały Nasze Panie nie pozwoliły im się nudzić. Po obiedzie, w restauracji Mexikana Mieszkanki wraz z Personelem, który im towarzyszył udały się w drogę powrotną do domu.

Wycieczka do Żor Wycieczka do Żor Wycieczka do Żor Wycieczka do Żor

Chodź z nami na Jasną Górę

 

Tegoroczna XXI Piesza Pielgrzymka Świata Osób Słabych z Olsztyna na Jasną Górę odbyła się w sobotę 27 sierpnia 2016 r. Uczestniczyło w niej ponad 650 osób. Pielgrzymi wyruszyli rano o godz. 9.00 z kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Olsztynie nieopodal Częstochowy. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w tym wspaniałym wydarzeniu. Pielgrzymi Naszego Domu 25 mieszkanek, 6 wolontariuszy i 15 opiekunów w upalną sobotę, nie szczędząc trudu pokonało trasę 20 km niosąc w swoich sercach intencje, które oddali Matce Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymka Betel zakończyła się uroczystą Mszą Świętą o godz. 17:00 w Bazylice jasnogórskiej, przewodniczył jej zgodnie z wieloletnią tradycją abp Stanisław Nowak. Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi, pełni pozytywnych wrażeń i nadziei wróciliśmy do domu planując udział w kolejnej pielgrzymce.

Pielgrzymka na Jasną Górę Pielgrzymka na Jasną Górę Pielgrzymka na Jasną Górę Pielgrzymka na Jasną Górę