Październik 2016 
  1. Wyjazd do Dąbrowy Górniczej na Festiwal Puma
  2. Konkurs wiedzy o Janie Pawle II
  3. Ortograficzna corrida, czyli walka z bykami
  4. Wyjazd na Turniej Tenisa Stołowego
  5. Gminny Dzień Seniora

Wyjazd do Dąbrowy Górniczej na Festiwal Puma

 

6 października Mieszkanki Naszego Domu brały udział w VII Międzynarodowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Puma 2016r. Występ Naszych Pań otworzył drugi dzień festiwalu. W swoim repertuarze Panie miały taniec „Chocolate” oraz kilka piosenek biesiadnych. Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami, a organizatorzy nagrodzili grupę słodyczami oraz maskotką Dąbrowiaka.

 

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

 

14 października Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs odbywa się każdego roku, a na celu ma zapoznanie się z życiem i pontyfikatem Naszego Rodaka, który został Papieżem. Uczestniczki konkursu przygotowywały się kilka tygodni na zajęciach z panią pedagog, oglądały również filmy tematyczne.

  • I miejsce zdobyła Elżbieta Trzcińska
  • II miejsce zdobyła Barbara Łozowska
  • III miejsce zdobyła Pani Zdzisława Binkiewicz

Panie otrzymały atrakcyjne nagrody, a dodatkowo Siostra Dyrektor ufundowała dla biorących udział w konkursie wycieczkę do Wadowic.

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II Konkurs wiedzy o Janie Pawle II Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

Ortograficzna corrida, czyli walka z bykami

 

W sobotę 15 października odbyło się dyktando dla Mieszkanek Domu. Panie zmagały się z tekstem pt. „Uczta”, gdzie główny bohater żółw Anatol gościł swoich przyjaciół … (czytaj więcej)

Ortograficzna corrida Ortograficzna corrida Ortograficzna corrida Ortograficzna corrida

Wyjazd na Turniej Tenisa Stołowego

 

Dnia 19.10.2016r. Uzdolnione sportsmenki oraz ich kibice wybrali się na Turniej Tenisa Stołowego organizowanego przez Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych prow. Przez Zgromadzenie Braci Albertynów w Częstochowie przy ul. św. Jadwigi. W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Najlepszym zawodnikiem okazał się pan z Dps-u z ul. Kątkiewicza, drugie miejsce również przypadło panu z ul. Kątkiewicza natomiast trzecie miejsce zdobyła Ania Michalak z ul. Wesołej w Częstochowie. Sportowa atmosfera oraz fanomenalny doping sprawił, że zabawa była fantastyczna. Warto również wspomnieć ,że Panowie z ulicy św. Jadwigi uświetnili to spotkanie występem, który wzbudził ogromny aplauz publiczności.

Turniej Tenisa Stołowego Turniej Tenisa Stołowego Turniej Tenisa Stołowego Turniej Tenisa Stołowego

Gminny Dzień Seniora

 

20 października w Gminie Poraj już po raz drugi odbył się Gminny Dzień Seniora. Mieszkanki Naszego Domu wraz z Siostrą Dyrektor zostały zaproszone , aby uświetnić tą wspaniałą uroczystość. Podczas imprezy odbył się koncert pani Adrianny Noszczyk, która wystąpiła wraz z zespołem w repertuarze Anny German. Swoje umiejętności zaprezentowały również Panie z Szalonej Piątki +, które obchodziły 5 – lecie istnienia zespołu. Podczas uroczystości wójt gminy Poraj uhonorował ludzi, którzy pracują na rzecz seniorów lub sami są seniorami,którzy pracują na rozwój Gminy Poraj.

Gminny Dzień Seniora Gminny Dzień Seniora Gminny Dzień Seniora Gminny Dzień Seniora