Listopad 2016 
  1. Święto Niepodległości
  2. Zabawa andrzejkowa
  3. Zabawa na bis
  4. Akt Intronizacji Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana
  5. Dzień Pracownika Socjalnego

Święto Niepodległości

 

Mieszkanki Naszego Domu w dniu 10.11.2016r.uczestniczyły w spotkaniu, którego tematem było odzyskanie niepodległości przez Nasz kraj.. Prezentację przygotowała i poprowadziła pani Marta Jagielska - pedagog. Po prezentacji Mieszkanki obejrzały film pt: „Generał Nil”.

Święto Niepodległości Święto Niepodległości

 

Zabawa andrzejkowa

 

Dnia 17.11.2016r. Mieszkanki Naszego Domu pojechały na zabawę andrzejkową do swoich przyjaciół, na ul. Wesołą do Częstochowy. Do imprezy Nasze Panie szykowały się kilka dni wcześniej, a mianowicie wybierały stroje , kompletowały dodatki, a w dniu wyjazdu każda z nich obowiązkowo musiała zadbać o niepowtarzalną fryzurę. Podczas zabawy oprócz tańca można było wziąć udział, w konkursach organizowanych przez instruktorów oraz delektować się wspaniałym poczęstunkiem.

Zabawa andrzejkowa Zabawa andrzejkowa Zabawa andrzejkowa Zabawa andrzejkowa

Zabawa na bis

 

Dnia 22.11.2016r. Mieszkanki pojechały na zabawę andrzejkową do DPS- u na ul. św. Jadwigi do Częstochowy. Do tańca przygrywał zespół Ygrek, natomiast o rozrywkę zadbały czarodziejki, które tego wieczoru przepowiadały przyszłość, każdemu kto miał na to ochotę. Można było powróżyć sobie z lanego wosku oraz z kart oczywiście wszystko odbyło się przymrużeniem oka.

Zabawa na bis Zabawa na bis Zabawa na bis Zabawa na bis

Akt Intronizacji Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

 

Mieszkanki Naszego domu oprócz zajęć terapeutycznych, które są proponowane w ramach spędzania wolnego czasu troszczą się również o rozwój duchowy i religijny. Każdego dnia uczestniczą we Mszy Świętej oraz odmawiają różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszym domu są uroczyście obchodzone święta religijne i państwowe . Terapeuci oraz Siostry dbają o naturalny rytm zgodny z rokiem kalendarzowym. Dnia 19.11.2016r. Mieszkanki oglądały przez kilka godzin Akt Intronizacji Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, który był transmitowany przez telewizję katolicką z Krakowa.

Dzień Pracownika Socjalnego

 

21.11.2016roku Personel Naszego Domu obchodził Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Siostra Dyrektor zorganizowała poczęstunek na jadalni oraz złożyła najlepsze życzenia pracownikom Domu, życzyła im cierpliwości oraz wytrwałości w pracy. Nagrodą za trud była również gratyfikacja pieniężna uwzględniona w wynagrodzeniu.