Grudzień 2016 
  1. IV Gminny konkurs plastyczny dla Dorosłych i Młodzieży na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy
  2. Wizyta św. Mikołaja w Naszym Domu
  3. XI Gala Częstochowskiego Wolontariatu
  4. Domowy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
  5. Wigilia
  6. Boże Narodzenie

IV Gminny konkurs plastyczny dla Dorosłych i Młodzieży na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy

 

Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju. Tematem konkursu był najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Pod okiem Siostry Emanueli i instruktora K-O powstały dwie prace, z których jedna otrzymała wyróżnienie. Stroik wykonany przez Barbarę Pasternak zdobył uznanie jury. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w kinie „Bajka” podczas koncertu kolęd, który był ważnym lokalnym wydarzeniem.

Gminny konkurs plastyczny na stroik bożonarodzeniowy Gminny konkurs plastyczny na stroik bożonarodzeniowy Gminny konkurs plastyczny na stroik bożonarodzeniowy

 

Wizyta św. Mikołaja w Naszym Domu

 

6.12.2016r. Mieszkanki odwiedził św. Mikołaj. Paczki otrzymały wszystkie Panie, które mieszkają w Naszym Domu. Długo oczekiwany gość pojawił się również na oddziałach oraz w biurach. Radość z prezentów była ogromna i jeszcze długo było słychać szelest słodyczy, którymi wypełnione były upominki.

Św. Mikołaj w Naszym Domu Św. Mikołaj w Naszym Domu Św. Mikołaj w Naszym Domu Św. Mikołaj w Naszym Domu

XI Gala Częstochowskiego Wolontariatu

 

XI Gala Częstochowskiego WolontariatuXI Gala Częstochowskiego Wolontariatu pod patronatem honorowym Prezydenta miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka i Senatora RP dr Ryszarda Majera odbyła się w poniedziałkowy wieczór 12 grudnia 2016 roku w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Uczestniczyła w niej delegacja Mieszkanek i wolontariuszy Naszego Domu. Gali towarzyszyło rozstrzygniecie konkursu „Barwy Częstochowskiego Wolontariatu”. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody dla Wolontariuszy Roku 2016 w kategoriach w czterech kategoriach. Uroczystość uświetnił występ Beaty Bednarz z zespołem oraz premiera spektaklu „Wystawieni”, w którym to wystąpili mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych w Lubojence, w reżyserii Sylwia Oskiuty- Warmus, asystent reż. Henryka Czyż.

Domowy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

W sobotę 17 grudnia 2016 r. zgodnie z zwyczajem panującym w naszym domu z okazji w Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uroczyście obchodziliśmy święto wolontariuszy naszej placówki. Odbyło się uroczyste spotkanie wolontariuszy domu przy poczęstunku w trakcie którego otrzymali życzenia i symboliczne upominki od Dyrektora Domu i delegacji Mieszkanek. Wizyta wolontariuszy przebiegła w bardzo miłej atmosferze

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dziękujemy że Jesteście !!!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
Najpiękniejsze życzenia dla Wolontariuszy
Domu Pomocy Społecznej w Poraju
życzymy WAM satysfakcji z pomagania,
wzbogacających doświadczeń
wytrwałości i energii do dalszego działania.
Aby nie zabrakło WAM wiary w to co robicie.
Niech każdy dobry uczynek,
każdy uśmiech i dobre słowo wraca do WAS i daje Wam siłę.

Wigilia

 

Wigilia to bardzo wyjątkowy wieczór, na który wszyscy czekają z niecierpliwością. Tak też było w Naszym Domu. Po zjedzeniu tradycyjnej kolacji Mieszkanki, Siostry oraz Personel spotkał się w nowej jadalni, aby wspólnie podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie świąteczne życzenia. O godzinie 22.00 Nasze Panie wraz z Siostrami uczestniczyły w Pasterce, w kościele parafialnym.

Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia

Boże Narodzenie

 

26 grudnia Mieszkanki wraz z Siostrami zebrały się w nowej jadalni, aby wspólnie kolędować. W bardzo miłej i świątecznej atmosferze upłynął drugi dzień świąt. Bożego Narodzenia. Siostra Emanuela grała na gitarze, a mieszkanki akompaniowały jej na instrumentach Orffa. Wszyscy wspólnie śpiewali tradycyjne kolędy oraz pastorałki.

Boże Narodzenie Boże Narodzenie Boże Narodzenie Boże Narodzenie