Marzec 2017 
  1. Dzień Kobiet
  2. Spotkanie z Olgą Rudnicką
  3. Rekolekcje Wiekopostne

Dzień Kobiet

 

Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w wyjściu integracyjnym do kina Bajka w Poraju. Projekcja filmów „Przygoda na Antarktydzie” oraz „Królewna Śnieżka” zgromadziła liczną publiczność, ponieważ - oprócz Mieszkanek Naszego Domu - byli również obecni przyjaciele z Somów Pomocy Społecznej z ul. Wesołej oraz św. Jadwigi z Częstochowy.

Spotkanie z Olgą Rudnicką

 

W piątkowy wieczór 24 marca 2017 r. o godz. 17:00 na specjalne zaproszenie Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju grupa Mieszkanek Domu Pomocy Społecznej pod opieką pedagoga uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Panią Olgą Rudnicką. Pani Rudnicka jest autorką trzynastu powieści kryminalnych, które fascynują swoją treścią i powodują, że czytelnik bardzo chętnie przenosi się w świat, w którym rozgrywa się akcja powieści. W czasie swojej wizyty Pani Rudnicka opowiadała o kulisach powstawania jej dzieł, tego jak czerpie inspiracje do pisania i skąd bierze pomysły na kolejne części książek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne książki Pani Olgi …

Spotkanie z Olgą Rudnicką Spotkanie z Olgą Rudnicką Spotkanie z Olgą Rudnicką

Spotkanie z Olgą Rudnicką Spotkanie z Olgą Rudnicką Spotkanie z Olgą Rudnicką

Rekolekcje Wiekopostne

 

W dniach 20 - 22 marca Mieszkanki naszego domu wzięły udział w rekolekcjach przeprowadzonych przez księdza Mariana Szczerbę. Kazania rekolekcjonisty nawiązywały do 100 rocznicy objawień Fatimskich. Rekolekcjonista próbował przybliżyć naszym paniom historię dzieci z Fatimy i przesłania, jakie przekazała Matka Boża dla wszystkich ludzi. W ramach prowadzonych rekolekcji Mieszkanki zobaczyły również film pt. ”Fatima”.