Kwiecień 2017 
  1. Rajd „Przebiśniegom na spotkanie”
  2. Misterium Męki Pańskiej
  3. XXIII Regionalny konkurs na palmę, marzannę i pisankę
  4. Wizyta Gimnazjalistów w Naszym Domu
  5. Albertyński Wolontariat w Niedzieli

Rajd „Przebiśniegom na spotkanie”

 

1 kwietnia Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w 44 Rajdzie „Przebiśniegom na spotkanie”. Trasa rajdu wiodła z Ryczowa do Pilicy i liczyła 11 km. Podczas marszu uczestnicy oglądali stanowiska podbiału i przylaszczek. Finałem rajdu było zwiedzanie zamku w Smoleniu. Pogoda dopisała i uczestniczy również. W sumie, w rajdzie wzięło udział 997 osób.

Przebiśniegom na spotkanie Przebiśniegom na spotkanie Przebiśniegom na spotkanie

Przebiśniegom na spotkanie Przebiśniegom na spotkanie Przebiśniegom na spotkanie

Misterium Męki Pańskiej

 

Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone przez aktorów z grupy teatralnej „Minutka” na spektakl „Misterium Męki Pańskiej”, który odbył się w dniu 12 kwietnia o godz. 13:30 w Częstochowie. Przedstawienie wprowadziło wszystkich zebranych w tajemnicę śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Mieszkańcy - jak co roku - z wielkim zaangażowaniem podeszli do tematu Misterium, a efekty ich pracy były zdumiewające.

Misterium Męki Pańskiej Misterium Męki Pańskiej Misterium Męki Pańskiej Misterium Męki Pańskiej Misterium Męki Pańskiej

XXIII Regionalny konkurs na palmę, marzannę i pisankę

 

Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w konkursie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej na najpiękniejszą palmę, marzannę i pisankę. W tym roku na konkurs została zrobiona Marzanna, która zdobyła najwyższą nagrodę, w kategorii dorośli. Rozdanie nagród odbyło się 2 kwietnia. Laureatka nagrody pani Halina Stachniewicz nie mogła odebrać nagrody osobiście w/w terminie dlatego też odebrała ją z Częstochowy.

XXIII Regionalny konkurs na palmę, marzannę i pisankę XXIII Regionalny konkurs na palmę, marzannę i pisankę XXIII Regionalny konkurs na palmę, marzannę i pisankę

Wizyta Gimnazjalistów w Naszym Domu

 

Wizyta Gimnazjalistów w Naszym DomuWe wtorek 4 kwietnia uczniowie klasy 1A pod opieką Pani Ewy Kuci złożyli wizytę Mieszkankom Naszego Domu w ramach trwającej akcji Promowania Wolontariatu w placówce. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie odwiedziny młodzieży, a spośród uczniów wyłonią się kolejni kandydaci na wolontariuszy.

 

Albertyński Wolontariat w Niedzieli

 

Po raz kolejny doceniono nasz wolontariat w prasie. Nawiązując do Niedzieli Miłosierdzia i roku Św. Brata Alberta na łamach Gazety Niedzieli nr 17 – 23 kwietnia 2017 r. opublikowany został obszerny materiał autorstwa pani Anny Cichobłazińskiej prezentujący działania wolontarystyczne, które mają miejsce na przestrzeni kilkunastu lat w Domu Pomocy Społecznej w Poraju.

Albertyński Wolontariat w Niedzieli Albertyński Wolontariat w Niedzieli