Maj 2017 
  1. XVI Regionalny Konkurs na Tradycyjne Ozdoby Bibułkowe
  2. „Muzyka łączy serca”
  3. Majowe Granie
  4. Święto kwitnącego różanecznika
  5. Wizyta Biskupa w Naszym Domu

XVI Regionalny Konkurs na Tradycyjne Ozdoby Bibułkowe

 

XVI Regionalny Konkurs na Tradycyjne Ozdoby BibułkoweMieszkanki Naszego Domu wzięły udział w XVI Regionalnym Konkursie na Tradycyjne Ozdoby Bibułkowe pt: „Kwiaty”. Konkurs jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie. W 2010 roku tenże konkurs otrzymał Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej za produkt turystyczny. Mieszkanki naszego domu otrzymały za całokształt twórczości WYRÓŻNIENIE, a dyplom w imieniu wszystkich Pań otrzymała Dorota Kozubek.

 

„Muzyka łączy serca”

 

20 maja Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w imprezie integracyjnej pod hasłem „Muzyka łączy serca” w Domu Pomocy Społecznej na ul. Wesołej w Częstochowie. Podczas imprezy odbył się konkurs piosenki, w którym uczestniczyli Mieszkańcy zaprzyjaźnionych Domów. Z naszej placówki w konkursie wzięły udział cztery panie: Barbara Pasternak, Barbara Łozowska, Halina Stachniewicz oraz Elżbieta Sikora. Piosenki były oceniane przez profesjonalnych jurorów oraz gości imprezy. Pierwsze miejsce zdobyła pani Elżbieta Sikora z naszego Domu i wygrała tablet, który sprawił jej wiele radości.

Muzyka łączy serca Muzyka łączy serca Muzyka łączy serca

Muzyka łączy serca Muzyka łączy serca Muzyka łączy serca

Majowe Granie

 

Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na imprezę plenerową ”Majowe Granie”, która odbyła się w sobotę 27 maja, na ul. Kontkiewicza w Częstochowie. Hasłem tegorocznego spotkania był WALC. Imprezę zorganizowano w ramach „Tygodnia osób z niepełnosprawnością”. Oprócz prezentacji programów artystycznych zaprzyjaźnionych placówek były również pokazy tańca towarzyskiego, wspólne grillowanie oraz kiermasz prac Mieszkańców. Impreza była również okazją do spotkania z najbliższymi, a mianowicie Mieszkanka naszego Domu pani Marzena Leletko odwiedziła swoją mamę, która przebywa w tamtejszej placówce.

Majowe Granie Majowe Granie Majowe Granie Majowe Granie

Święto kwitnącego różanecznika

 

Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Różanecznik urok i magia” .Konkurs jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kochanowicach, gdzie znajduje się stanowisko różanecznika katawbijskiego. Prace wykonane przez Mieszkanki pod okiem instruktorki plastyki pani Jolanty Huras zostały nagrodzone. Pani Agata Ernt oraz pani Marzena Leletko zdobyły trzecie miejsce w kategorii dorośli, a pani Elżbieta Sikora otrzymała wyróżnienie.

Wizyta Biskupa w Naszym Domu

 

Dnia 29.05.2017r. Nasz Dom odwiedził Arcybiskup Wacław Depo. Po uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w kaplicy Naszego Domu. Mieszkanki w ramach wdzięczności za obecność Arcybiskupa wręczyły mu jedną ze swoich prac, a mianowicie ręcznie haftowany obraz Brata Alberta. Ksiądz Biskup poświęcił również w tym dniu nową jadalnię, którą w maju udało się oddać do dyspozycji Mieszkanek.

Wizyta Biskupa w Naszym Domu Wizyta Biskupa w Naszym Domu Wizyta Biskupa w Naszym Domu Wizyta Biskupa w Naszym Domu