Październik 2017 
  1. Ania i Artur
  2. Rymanów
  3. „Idźmy naprzód z nadzieją” – wspólne przeżywanie XVII Dnia Papieskiego z uczniami Szkoły Podstawowej Specjalnej w Sosnowcu
  4. Spotkanie z policjantem
  5. Konkurs o Janie Pawle II
  6. Dzień Seniora
  7. Turniej tenisa stołowego
  8. Papierowy świat
  9. Maskarada

Ania i Artur

 

Dnia 3 października pani Ania – terapeuta rehabilitant wraz z narzeczonym z okazji zbliżającego się ślubu zaprosiła Mieszkanki oraz Personel na poczęstunek. Mieszkanki przygotowały dla pani Ani prezent, który jej uroczyście wręczyły. Po południu Siostry i Personel miał okazję złożyć życzenia i wręczyć upominki. Uroczystość zaślubin odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej w dniu 14 października o godz. 14.00. Delegacja Sióstr, Mieszkanek i Personelu wzięła udział w tej uroczystości.

Ania i Artur Ania i Artur Ania i Artur

Rymanów

 

Dnia 4 oraz 25 października grupa Mieszkanek wraz z Siostrami wyjechały na całodniową wycieczkę do Rymanowa. Panie zobaczyły uzdrowisko oraz piękny park, gdzie mogły spacerować ciesząc się zdrowym powietrzem. W drodze powrotnej Mieszkanki zwiedziły też sanktuaria w Miejscu Piastowym, Dukli oraz Dębowcu a także zjadły wspaniały domowy obiad w restauracji.

Rymanów Rymanów Rymanów Rymanów

„Idźmy naprzód z nadzieją” – wspólne przeżywanie XVII Dnia Papieskiego z uczniami Szkoły Podstawowej Specjalnej w Sosnowcu

 

Na specjalne zaproszenie Dyrekcji i społeczności Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Stefanii Sempołowskiej w Sosnowcu 12 października 2017 r. grupa Mieszkanek Domu z S. Anną Stawarz i koordynatorem wolontariatu Marta Jagielską gościła w murach placówki. Wizyta rozpoczęła się uczestnictwem w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Św. Łukasza Ewangelisty. Następnie odbyła się agapa i spotkanie integracyjne z uczniami, w czasie którego zaprezentowałyśmy Dom Pomocy Społecznej w Poraju oraz działający w nim wolontariat „TY DLA MNIE, JA DLA CIEBIE”. Punktem kulminacyjnym i zakańczającym przedsięwzięcie był udział w grze pt. „Być dobrym jak chleb” która przybliżyła nam życiorys Świętego Brata Alberta, Adama Chmielowskiego.

Idźmy naprzód z nadzieją... Idźmy naprzód z nadzieją... Idźmy naprzód z nadzieją... Idźmy naprzód z nadzieją...

Idźmy naprzód z nadzieją... Idźmy naprzód z nadzieją... Idźmy naprzód z nadzieją... Idźmy naprzód z nadzieją...

Spotkanie z policjantem

 

Dnia 16 października Mieszkanki mogły spotkać się z aspirantem Robertem Lipińskim i porozmawiać o konsekwencjach łamania prawa i niestosowania się do regulaminu, który panuje w Domu. Pan policjant, wyjaśnił wszystkie wątpliwości oraz uświadomił Mieszkankom, jak należy poprawnie się zachowywać. Po spotkaniu Siostra Ismaela podziękowała panu aspirantowi za przybycie i zaprosiła go na kolejną pogadankę w ramach cyklicznych spotkań ze stróżami prawa.

Spotkanie z policjantem Spotkanie z policjantem Spotkanie z policjantem Spotkanie z policjantem

Konkurs o Janie Pawle II

 

16 października w godzinach popołudniowych Mieszkanki wzięły udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Przygotowania do konkursu trwały kilka tygodni i odbywały się w pracowni rewalidacji. Zmagania konkursowe odbyły się na sali rekreacyjnej. Nad organizacją wydarzenia czuwały pani Marta Jagielska-pedagog oraz Agnieszka Adamus instruktor kulturalno – oświatowy.

Konkurs o Janie Pawle II Konkurs o Janie Pawle II

Dzień Seniora

 

Wójt Gminy Poraj - Łukasz Stachera wraz z Dyrekcją Gminnego Ośrodka Kultury i. m. J. Gniatkowskiego w Poraju byli gospodarzami III Gminnego Dnia Seniora i I Dnia Białej Laski. W ramach podziękowań za zaangażowanie i pracę na rzecz osób starszych zostały przyznane dla lokalnych działaczy podziękowania. Wśród wyróżnionych osób była również Siostra Estera Ewa Cegielska, w imieniu której dyplom odebrała Siostra Nina. Impreza była bogata w wydarzenia artystyczne, a mianowicie na deskach kina Bajka wystąpił światowej sławy kwartet smyczkowy, a swoje wiersze zaprezentowali również lokalni poeci z klubu poetyckiego.

Dzień Seniora Dzień Seniora Dzień Seniora

Turniej tenisa stołowego

 

19 października reprezentantki Domu Pomocy Społecznej zostały zaproszone na turniej tenisa stołowego do zaprzyjaźnionego Domu na ul. św. Jadwigi do Częstochowy. Nasz Dom reprezentowały: pani Danuta Grzegorczyk oraz pani Magdalena Kowalska. Przeciwnikami Naszych pań byli panowie z różnych placówek. Mieszkanki godnie reprezentowały naszą placówkę, a mianowicie zdobyły czwarte miejsce na osiem możliwych.

Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego

Papierowy świat

 

Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w XXII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Papierowy Świat”. Konkurs był organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej, współorganizatorem był Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Panie uczestniczące w terapii plastycznej wraz z instruktorami stworzyły piękne prace w formie przestrzennej, które zostały przewiezione na ul. Ogińskiego do Częstochowy. Celem konkursu była popularyzacja plastycznej twórczości oraz wykorzystanie papieru do celów artystycznych.

Papierowy świat Papierowy świat Papierowy świat Papierowy świat Papierowy świat

Maskarada

 

Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w przeglądzie „Maskarada”, który odbył się w Częstochowie w siedzibie fundacji Euro Help na ul. Przemysłowej. Przegląd miał na celu promocję dorobku artystycznego oraz twórczej ekspresji osób z terenu miasta Częstochowy oraz województw śląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Panie z Naszego Domu wzięły udział w przeglądzie po raz pierwszy. Fantastyczna atmosfera, którą tworzyli ludzie, sprawiła, że z pewnością powrócimy na deski „Maskarady”, jeśli nie jako uczestnicy, to na pewno jako widzowie.

Maskarada Maskarada Maskarada