Grudzień 2017 
  1. Śląska Gala Wolontariatu 2017
  2. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszym Domu
  3. Wizyta św. Mikołaja
  4. Gminny Konkurs plastyczny dla dorosłych i młodzieży na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową
  5. Przedstawienie o św. Bracie Albercie
  6. XII Gala Wolontariatu w Częstochowie
  7. Wigilia i Święta Bożego Narodzenia
  8. Imieniny Mieszkanek

Śląska Gala Wolontariatu 2017

 

W poniedziałek 4 grudnia w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się Śląska Gala Wolontariatu połączona z obchodami dziesięciolecia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach. Z grupą naszych wolontariuszy uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu. Gala rozpoczęła się występem członków Klubu Seniora „PLATYNA” z Tychów. Głównym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu „Barwy Wolontariatu w województwie śląskim 2017” Wolontariuszka naszego domu PANI ANITA MAGIERA otrzymała podziękowanie za świadczone usługi wolontarystyczne. Na zakończenie imprezy wspaniały koncert zaprezentowała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Serdecznie gratulujemy naszej wolontariuszce. Zespołowi Regionalnemu Centrum Wolontariatu w Katowicach gratulujemy osiągnięć i życzmy dalszej owocnej pracy.

Śląska Gala Wolontariatu 2017 Śląska Gala Wolontariatu 2017 Śląska Gala Wolontariatu 2017 Śląska Gala Wolontariatu 2017

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszym Domu

 

W sobotnie przedpołudnie 9 grudnia 2017 r. świętowaliśmy przypadający na 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Grono wolontariuszy naszego Domu uczestniczyło w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym na ich cześć, któremu towarzyszyło małe przyjęcie. S. Dyrektor Estera podziękowała za czas i trud włożony w realizowanie usług wolontarystycznych w naszej instytucji oraz wręczyła wolontariuszom symboliczne upominki. Do życzeń dla wolontariuszy z słodkimi souvenirami dołączyła delegacja Rady Mieszkanek. Delektując się smakołykami i wymieniając doświadczenia w miłej i wesołej atmosferze czas upłynął nieubłaganie szybko. DZIĘKUJEMY NASZEJ WSPANIAŁEJ GRUPIE WOLONTARIUSZY ZA BEZINTERESOWNĄ POMOC, POŚWIĘCANY CZAS ORAZ SERCE OKAZYWANE MIESZKANKOM NASZEGO DOMU.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszym Domu Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszym Domu Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszym Domu

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszym Domu Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszym Domu Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszym Domu

Wizyta św. Mikołaja

 

6 grudnia do Naszego Domu przybył długo oczekiwany gość. Św. Mikołaj pojawił się na jadalni o godzinie 10.00. Mieszkanki były bardzo szczęśliwe, kiedy mogły przed Mikołajem zaprezentować swoje umiejętności. Były wiersze, kolędy, tańce a nawet akrobacje. We wspólnej i miłej atmosferze wszyscy zebrani otrzymali upominki. Mikołaj nie zapomniał również o personelu oraz pracownikach ekipy budowlanej.

Wizyta św. Mikołaja Wizyta św. Mikołaja Wizyta św. Mikołaja Wizyta św. Mikołaja

V Gminny Konkurs Plastyczny dla dorosłych i młodzieży na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową

 

V Gminny Konkurs Plastyczny na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniowąMieszkanki Naszego Domu Uczestniczyły w Gminnym Konkursie plastycznym na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju. Pani Bogusława Dobosz za swoją pracę otrzymała wyróżnienie, które odebrała podczas uroczystego kolędowania w kinie „Bajka”.


Przedstawienie o św. Bracie Albercie

 

W nawiązaniu do Roku św. Brata Alberta, mieszkanki z zaprzyjaźnionego DPS- u z ul. Wesołej w Częstochowie przygotowały przedstawienie o życiu i charyzmacie patrona Zgromadzenia Sióstr Albertynek, Alberta Chmielowskiego, który przyjął imię Brat Albert. Historia opowiedziana podczas prezentacji w powiązaniu z wierszem, przypomniała wszystkim zaproszonym gościom o tym wyjątkowym człowieku, dzięki, któremu powstały instytucje pomagające biednym i bezdomnym.

XII Gala Wolontariatu w Częstochowie

 

W poniedziałek wieczorem 11 grudnia 2017 r. grupa wolontariuszy Domu z S. Dyrektor Esterą, S. Anną - Kierownikiem Działu Opiekuńczo - Terapeutycznego, koordynatorem wolontariatu p. Martą Jagielską oraz naszym gościem specjalnym Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi w Poraju - uczestniczyła w wydarzeniu, na które czekaliśmy cały rok. Gala Częstochowskiego Wolontariatu pod patronatem honorowym Prezydenta miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka, senatora RP dr Ryszarda Majera odbyła się w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Uroczystości towarzyszyło rozstrzygniecie konkursu „Barwy Częstochowskiego Wolontariatu”. Wolontariuszka Naszego Domu PANI ANITA MAGIERA otrzymała tytuł WOLONTARIUSZA ROKU 2017 startując w kategorii I - Wolontariat do 25 roku życia. W czasie imprezy mieliśmy możliwość podziwiać występ Pana Jacka Pietrzaka uczestnika programu „MAM TALENT” oraz wysłuchać koncertu zespołu „Impast”. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej gali a naszej wolontariuszce składamy SERDECZNE GRATULACJE !!!!!!

XII Gala Wolontariatu w Częstochowie XII Gala Wolontariatu w Częstochowie XII Gala Wolontariatu w Częstochowie XII Gala Wolontariatu w Częstochowie

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia

 

Wieczór wigilijny upłynął w Naszym Domu w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Zarówno Mieszkanki, Siostry i Personel zgromadzili się na jadalni, aby wspólnie wysłuchać Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Ks. Proboszcz Zdzisław Zgrzebny poświęcił opłatki oraz skierował do wszystkich słowa życzeń. Życzenia złożyła również s. Dyrektor Estera. Po złożeniu sobie życzeń Mieszkanki zasiadły do wigilijnej kolacji. Kilka Mieszkanek wraz z Siostrami wybrały się na pasterkę do kościoła parafialnego.

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia Wigilia i Święta Bożego Narodzenia Wigilia i Święta Bożego Narodzenia Wigilia i Święta Bożego Narodzenia

Kilkanaście Mieszkanek pojechało na święta do swoich rodzin. Pozostałe świętowały w znacznie większej rodzinie jaką tworzą Siostry, Mieszkanki i Personel Domu Pomocy Społecznej.

Imieniny Mieszkanek

 

28 grudnia obchodziliśmy imieniny Mieszkanek w Naszym Domu. W tym miesiącu imienniczkami były: Barbary, Aleksandry, Ewy, Żaneta i S. Nina. Z tej okazji były rano kwiaty i życzenia od Siostry Dyrektor. Następnie – tradycyjnie - słodki poczęstunek oraz zabawa taneczna.

Imieniny Mieszkanek Imieniny Mieszkanek