Luty 2018 
  1. Adoracja
  2. Zabawa Karnawałowa na Wesołej
  3. Jasełka u Braci
  4. Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza
  5. Dzień Chorych
  6. Zabawa karnawałowa u Braci
  7. Imieniny i ostatki
  8. Środa Popielcowa i Walentynki
  9. Misterium Męki Pańskiej w Krakowie
  10. Tydzień Życzliwości

Adoracja

 

1 lutego Mieszkanki wraz z Siostrami oraz Pracownikami – w ramach Doby Eucharystycznej – adorowały Najświętszy Sakrament uwielbiając, dziękując i prosząc w różnych intencjach.

Zabawa Karnawałowa na Wesołej

 

1 lutego grupa Mieszkanek Naszego Domu uczestniczyła w zabawie karnawałowej w DPS prowadzonym przez Siostry Albertynki na ulicy Wesołej w Częstochowie. Razem z opiekunami wybrało się na imprezę 14 Pań. Zabawa na Wesołej zawsze gromadzi dużą liczbę chętnych. Oprócz wspaniałej zabawy były różnego rodzaju konkursy z nagrodami. Dla osób, które miały ochotę się przebrać był również kącik z perukami i maskami karnawałowymi.

Zabawa Karnawałowa na Wesołej Zabawa Karnawałowa na Wesołej Zabawa Karnawałowa na Wesołej Zabawa Karnawałowa na Wesołej

Jasełka u Braci

 

Jasełka u Braci1 lutego Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na przedstawienie jasełkowe do swoich przyjaciół na ul. św. Jadwigi w Częstochowie. Barwne stroje, fenomenalna scenografia oraz doskonała gra aktorska są zawsze atutem aktorów z zespołu „Minutka”. Piękna tradycyjna historia Narodzenia Jezusa wzruszyła wszystkich przybyłych gości. Po przedstawieniu gospodarze przygotowali poczęstunek dla swoich przyjaciół, który był okazją do wymiany doświadczeń oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Jasełka u Braci Jasełka u Braci Jasełka u Braci

Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza

 

6 lutego Mieszkanki wzięły udział w zabawie karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej na ul. Kontkiewicza w Częstochowie. Zabawę taneczną prowadził D.J zaprzyjaźniony z gospodarzami imprezy. Oprócz wspaniałej atmosfery, która zawsze towarzyszy takim imprezom Mieszkanka Naszego Domu p. Marzena mogła spotkać się ze swoją mamą, która jest mieszkanką tamtejszego DPS-u.

Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza

Podczas zabawy były organizowane konkursy oraz gry integracyjne z nagrodami. Był również zorganizowany konkurs na króla i królową balu.

Dzień Chorych

 

Z okazji Dnia Chorego grupa Mieszkanek wraz z Siostrami, wzięły udział we Mszy św. w Katedrze Częstochowskiej. To obchodzone 11 lutego święto chrześcijańskie zostało ustanowione przez św. Jana Pawła II. Tematem tegorocznego Światowego Dnia Chorego były słowa, które Jezus kieruje z krzyża do swojej Matki Maryi i do stojącego obok Niej Jana: „Oto syn Twój (...) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie”(J 19, 26-27). Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Zabawa karnawałowa u Braci

 

Na jedną z ostatnich zabaw Karnawału Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone do Domu Pomocy Społecznej na ul. św. Jadwigi w Częstochowie. Tematem tegorocznego balu był „Królewski dwór”. Na zabawie zatem można było zobaczyć damy dworu, księżniczki, królowe, książęta, kuchmistrzów i wiele innych postaci. Piękne barwne stroje, zabawy, konkursy oraz wspaniała muzyka sprawiły, że impreza na długo pozostanie w Naszej pamięci.

Zabawa karnawałowa u Braci Zabawa karnawałowa u Braci Zabawa karnawałowa u Braci Zabawa karnawałowa u Braci

Imieniny i ostatki

 

Imieniny i ostatki13 lutego obchodziliśmy w Naszym Domu Imieniny Miesiąca, które jak zwykle były powiązane z dyskoteką. Mieszkanki bawiły się „do utraty tchu”, bo już nazajutrz - od 14 lutego - rozpoczynał się Wielki Post.


Środa Popielcowa i Walentynki

 

Środa Popielcowa rozpoczęła w kościele katolickim ”Wielki Post”, traktowany jako czas pokuty i nawrócenia. Mieszkanki, Siostry oraz Personel wspólnie rozpoczęli Wielki Post udziałem we Mszy św. w intencji pracowników w kaplicy Naszego Domu, która była darem serca od naszych podopiecznych.

Środa Popielcowa

W tym roku początek Wielkiego Postu zbiegł się z tzw. walentynkami, dlatego też Mieszkanki mogły zobaczyć film pt. ”Miłość bez końca”.

Misterium Męki Pańskiej w Krakowie

 

Misterium Męki Pańskiej w Krakowie18 lutego grupa Mieszkanek pod opieką sióstr i personelu Domu uczestniczyła w Misterium Męki Pańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. W tym roku na Misterium zaprosił nas Szaweł – nawrócony św. Paweł z Tarsu, który nienawidził Jezusa i jego uczniów i prześladował ich z pasją… aż do momentu, gdy Jezus go „dopadł” pod Damaszkiem …i powołał. Tegoroczne spotkanie z Jezusem, który za nas cierpiał, umarł i zmartwychwstał było też spotkaniem z Nim w prześladowanych chrześcijanach oraz dzieciach, którym nie dane było się narodzić.

Bogate w treść Misterium, piękna scenografia i kostiumy oraz gra aktorów wywarły na widzach ogromne wrażenia czego dowodem były długie oklaski.

Tydzień Życzliwości

 

W dniach od 20 do 27 lutego w Naszym Domu trwał „Domowy tydzień życzliwości”. W tym czasie Mieszkanki wykazywały się niezwykłą uprzejmością oraz starały się być pomocne dla siebie oraz dla personelu. Za najbardziej życzliwą Mieszkankę została uznana pani Bożena Paliga. Pani Teresa Ernt, Danuta Grzegorczyk oraz pani Iwona Frajer zajęły dalsze miejsca.

Tydzień Życzliwości Tydzień Życzliwości Tydzień Życzliwości