Marzec 2018 
  1. Dzień Kobiet
  2. Rekolekcje w Naszym Domu
  3. Misterium Męki Pańskiej w Poraju
  4. Misterium Męki Pańskiej „u Braci”
  5. Wielki Czwartek
  6. Triduum paschalne
  7. Poświęcenie pokarmów

Dzień Kobiet

 

Dzień Kobiet w Naszym Domu obchodziliśmy tradycyjnie 8 marca. Rano Mszę św. w intencji wszystkich Pań odprawił ks. Wikary Robert Mordarski i wygłosił okolicznościową homilię. O godzinie 10.00 odwiedziły Nasze Panie dzieci wraz z wychowawcami z pobliskiej Szkoły i wręczyły z okazji Dnia Kobiet własnoręcznie zrobione kartki. Po smacznym poczęstunku, dla Mieszkanek został zorganizowany konkurs - karaoke, w którym pierwsze miejsce zajęła pani Halina Stachniewicz. W godzinach popołudniowych Personel Domu spotkał się przy kawie. Wiele radości wniosła sesja zdjęciowa z rekwizytami w fotobudce.

Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Rekolekcje w Naszym Domu

 

W dniach 22 do 24 marca. odbyły się w Naszym Domu rekolekcje przygotowujące do Świąt Wielkanocnych, które wygłosił Ksiądz kanclerz Marian Szczerba. Mieszkanki podczas rekolekcji skorzystały z sakramentu pokuty oraz z sakramentu namaszczenia chorych. Tematem tegorocznych nauk rekolekcyjnych były Objawienia w Lourdes.

Rekolekcje w Naszym Domu Rekolekcje w Naszym Domu Rekolekcje w Naszym Domu

Misterium Męki Pańskiej w Poraju

 

22 marca zostaliśmy zaproszeni przez Naszych przyjaciół z Częstochowy na Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie odbyło się w sali widowiskowo- kinowej „Bajka”. Wraz z zaproszonymi gośćmi mogliśmy podziwiać tytaniczną prace Mieszkanek oraz terapeutów z Domu Pomocy Społecznej z Częstochowy. W przedstawieniu udział wzięły również młode dziewczyny ze społeczności lokalnej. Tematem przedstawienia były wybory, które musimy podejmować każdego dnia ciągle na nowo. Te wydarzenia było wpisane w kanwę przedstawienia o Męce Jezusa Chrystusa.

Misterium Męki Pańskiej w Poraju Misterium Męki Pańskiej w Poraju Misterium Męki Pańskiej w Poraju Misterium Męki Pańskiej w Poraju

Misterium Męki Pańskiej w Poraju Misterium Męki Pańskiej w Poraju Misterium Męki Pańskiej w Poraju

Misterium Męki Pańskiej „u Braci”

 

28 marca Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone przez grupę teatralną „Minutka” działającą przy Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta na przedstawienie Męki Pańskiej. Misterium zostało wystawione w Wielką Środę wprowadzając tym samym wszystkich zebranych w tajemnicę Triduum Paschalnego. Piękne stroje i fantastyczna gra aktorska spowodowały, że była to prawdziwa duchowa uczta.

Wielki Czwartek

 

Wielki Czwartek to Święto ustanowienia Eucharystii. W tym Dniu Mieszkanki podziękowały za pracę kapłanom posługującym w Naszym Domu, składając im życzenia oraz wręczając kwiaty.

Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek

Triduum paschalne

 

Triduum paschalneMieszkanki z Siostrami uczestniczyły w Liturgii Triduum Paschalnego w kościele parafialnym.


Poświęcenie pokarmów

 

W Wielką Sobotę Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w Błogosławieństwie pokarmów, którego dokonał ksiądz Proboszcz Zdzisław Zgrzebny. Na świątecznym stole znalazły się wszystkie produkty, z których zostało przygotowane wielkanocne śniadanie.

Poświęcenie pokarmów Poświęcenie pokarmów Poświęcenie pokarmów Poświęcenie pokarmów