Kwiecień 2018 
  1. Wyjazd na wczasy do Mielna
  2. Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 -go Maja

Wyjazd na wczasy do Mielna

 

W dniach od 14 do 28 kwietnia grupa Mieszkanek z Naszego Domu wyjechała na turnus rehabilitacyjny do ośrodka wczasowego "Syrena" w Mielnie. Podczas pobytu Mieszkanki korzystały z zabiegów leczniczych oraz uczestniczyły w zajęciach o charakterze rozrywkowym. W programie pobytu znalazły się wycieczki oraz potańcówki.

Mieszkanki w ramach pobytu odwiedziły Papugarnię w Koszalinie oraz miejscowości Chłopy i Unieście, zobaczyły również jezioro Jamno oraz były na wycieczce w Dobrzycy, gdzie podziwiały ogrody ”Hortulus”.

Wczasy w Mielnie Wczasy w Mielnie

Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 -go Maja

 

W poniedziałek 30 kwietnia po porannej kawie i herbacie mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w pokazie prezentacji dotyczącej nadchodzących świąt: 1 maja Święta Pracy oraz wspomnienia Świętego Józefa Rzemieślnika, 2 maja Dnia Flagi, 3 maja 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W czasie pokazu przypomniane zostały im fakty historyczne, które przyczyniły się do powstania tych świąt oraz ich przebiegu na przestrzeni minionych lat. Następnie Mieszkanki brały udział w grze „Polska – znam mój kraj”. Zwycięzcy gry to: miejsce I pani Małgorzata Bąk, miejsce II pani Barbara Łozowska, miejsce III panie Halina Stachniewicz, Bogusława Dobosz. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom wiedzy dotyczącej Polski.

Dzień Flagi Dzień Flagi Dzień Flagi

Dzień Flagi Dzień Flagi