Maj 2018 
  1. Teatr w Naszym Domu
  2. Wyjazd do Olsztyna
  3. Wyjazd do kina
  4. Spotkanie z harcerzami
  5. „Majowe Granie” w Częstochowie
  6. Częstochowski EVEREST – spotkanie z Janem Melą

Teatr w Naszym Domu

 

Dnia 7 maja Mieszkanki Naszego Domu miały zaszczyt gościć aktorów z teatru Eden. Artyści zaprezentowali przedstawienie pt: „Jonasz i niezwykła ryba”. Ta niezwykła historia, w której prostym językiem aktorzy opowiedzieli historię Jonasza, człowieka uczciwego aczkolwiek trochę nieposłusznego bardzo spodobała się Naszym Mieszkankom, które długo oklaskiwały występ.

Teatr w Naszym Domu Teatr w Naszym Domu Teatr w Naszym Domu Teatr w Naszym Domu

Wyjazd do Olsztyna

 

Wyjazd do OlsztynaDnia 8 maja Mieszkanki Naszego Domu pojechały do Olsztyna, aby dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury prace, które powstawały przez ostatnie tygodnie w pracowni plastycznej. Tematem prac były Kwiaty oraz tradycyjne ozdoby nawiązujące do tradycji zdobnictwa bibułkowego. Mieszkanki Naszego Domu, każdego roku biorą udział w konkursie organizowanym w Olsztynie, a praca przy tworzeniu kwiatowych kompozycji daje im ogromną radość. Punktem, którego nie mogło zabraknąć podczas wycieczki były pyszne lody na rynku.


Wyjazd do kina

 

Mieszkanki Naszego Domu w ramach nagrody, którą otrzymały podczas tygodnia życzliwości pojechały do Częstochowy na projekcję filmu pt. ”Gdzie mieszka Bóg”.

Po seansie Nasze Panie gościły się w restauracji KFC.

Spotkanie z harcerzami

 

W piątkowe popołudnie 25 maja w Domu Pomocy Społecznej miała miejsce wizyta harcerzy 23 Drużyny Harcerskiej im. Batalionu „Parasol” której przedstawiciele przeprowadzili warsztaty tematyczne dla Mieszkanek pt. „Spotkanie z historią” w ramach realizacji projektu „Spotkanie z historią – Śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”. Atrakcyjna forma „gry historycznej” z doskonale skonstruowanymi pomocami dydaktycznymi zyskała ogromne zainteresowanie wśród wszystkich naszych podopiecznych i pozwoliła na zdobycie ciekawych informacji. Była to wyjątkowa lekcja historii.

Spotkanie z harcerzami Spotkanie z harcerzami Spotkanie z harcerzami

Spotkanie z harcerzami Spotkanie z harcerzami Spotkanie z harcerzami

„Majowe Granie” w Częstochowie

 

W upalną sobotę 26 maja mieszkanki naszej placówki wraz z opiekunami uczestniczyły w imprezie integracyjnej „Majowe Granie”, która odbyła na terenie zaprzyjaźnionej z nami placówki, Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie. Uroczystość zorganizowana została w ramach „Tygodnia osób z niepełnosprawnością”, którego tematyką przewodnią był „Rok praw kobiet”. W czasie spotkania mieszkanki naszego domu zaprezentowały swój program artystyczny. Uroczystość uświetniły występ zespołu tanecznego Zyg Zag oraz gwiazdy dnia Michała Gasza, Jarosława Woszczyny z wokalistką Anną Bińczyk i Weroniką Zielińska.

Częstochowski EVEREST – spotkanie z Janem Melą

 

Częstochowski EVERESTW poniedziałek 28 maja grupa mieszanek naszego domu uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu jakim było spotkanie z podróżnikiem, działaczem społecznym najmłodszym w historii zdobywcą biegunów północnego i południowego w ciągu jednego roku - Janem Melą. To niecodzienne wydarzenie zorganizowane zostało przez Fundację „Oczami Brata”. W Hali Sportowej przy ul. Żużlowej odbyła się wizyta Jana Meli który opowiedział o swoim życiu, zaprezentował swoje dotychczasowe osiągnięcia. Następnie wszyscy uczestnicy wizyty wraz z wolontariuszami wspólnie ruszyli na szczyt Złotej Góry, który w tym szczególnym dniu był "Częstochowskim Everestem". Jan Mela pokazał nam, że zawsze warto walczyć o swoje marzenia i starać się przełamywać swoje słabości.


Częstochowski EVEREST Częstochowski EVEREST Częstochowski EVEREST Częstochowski EVEREST