Sierpień 2018 
  1. XI Letnia Olimpiada Sportowa
  2. Folkloriada Jurajska
  3. W drodze na Jasną Górę
  4. Imieniny Siostry Dyrektor
  5. Święto Wniebowzięcia na Jasnej Górze
  6. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

XI Letnia Olimpiada Sportowa

 

Mieszkanki Naszego Domu w dniu 2 sierpnia wzięły udział w XI Letniej Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych z Częstochowy. Zmaganiom sportowym towarzyszyły atrakcje kulturalne, można było zobaczyć przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej „Minutka” pt. „Być Kobietą”. Odbyło się również wspólne grillowanie oraz zabawa taneczna. Tegoroczną maskotką Olimpiady był sympatyczny jaskiniowiec Huba-Buba.

XI Letnia Olimpiada Sportowa XI Letnia Olimpiada Sportowa XI Letnia Olimpiada Sportowa XI Letnia Olimpiada Sportowa

Folkloriada Jurajska

 

Mieszkanki Naszego Domu 4 sierpnia zostały zaproszone po raz kolejny do udziału w XII Konkursie Rękodzieła Artystycznego. Konkurs jest organizowany każdego roku przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju. Jedną z kilku cennych nagród otrzymała pani Katarzyna Kowalczyk za wykonanie obrazu techniką haftu krzyżykowego. Imprezą towarzyszącą były Targi Sztuki Ludowej w Żarkach Letnisku, na których Mieszkanki Naszego Domu zaprezentowały swoje prace wykonane w pracowni terapii zajęciowej oraz w pracowni plastycznej.

Folkloriada Jurajska Folkloriada Jurajska Folkloriada Jurajska

W drodze na Jasną Górę

 

W dniach 7 i 10 sierpnia Nasz Dom gościł pielgrzymkę dominikańską oraz andrychowską. Strudzeni pielgrzymi znaleźli w naszym ośrodku nocleg oraz ciepłą strawę. Kuchnia Naszego Domu wydała ponad trzysta posiłków dla każdej z grup. Na stole nie zabrakło również chleba i dżemu. Dla wzmocnienia pielgrzymi mogli napić się ciepłej kawy oraz herbaty. W zamian za gościnę nasi przyjaciele wzięli od Nas intencje, które obiecali zanieść do Matki Bożej.

Imieniny Siostry Dyrektor

 

14 sierpnia w Naszym Domu obchodziliśmy wyjątkową uroczystość - imieniny Siostry Dyrektor Estery. Mieszkanki na tą okazję przygotowały program artystyczny, w którym popisywały się swoimi talentami. Oprócz wesołych piosenek i skeczy, można było usłyszeć piękny wiersz w wykonaniu p. Barbary Łozowskiej oraz romantyczną piosenkę w języku francuskim w wykonaniu p. Iwony Molińskiej. Po występach i poczęstunku dla Mieszkanek wszyscy domownicy wraz z solenizantką wzięli udział we Mszy św., którą w intencji Siostry Dyrektor celebrował ksiądz Kanclerz Marian Szczerba. Po obiedzie świętował personel, który został zaproszony przez Siostrę na miłe spotkanie, które upłynęło w wesołej i tanecznej atmosferze.

Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor

Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor

Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor

Święto Wniebowzięcia na Jasnej Górze

 

15 sierpnia kilka Mieszkanek z Siostrami wzięły udział w Uroczystej Eucharystii na Jasnej Górze, której przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, a homilię wygłosił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Święto Wniebowzięcia na Jasnej Górze Święto Wniebowzięcia na Jasnej Górze

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

 

Uroczystość Matki Bożej CzęstochowskiejMimo deszczowej pogody kilka Mieszkanek z Siostrami wzięły udział w Uroczystościach Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia. Mszy św. z udziałem przedstawicieli Episkopatu przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.