Wrzesień 2018 
  1. Wycieczka do Warszawy
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę
  3. Warsztaty w Hucisku
  4. XV Dzień Sportu im. Tadeusza Giżyckiego
  5. Koncert finałowy ISAN w Zawierciu
  6. Ogrody Kapias
  7. Narodowe czytanie
  8. Festiwal w Dąbrowie Górniczej
  9. Zawody sportowe w Zawierciu

Wycieczka do Warszawy

 

Wycieczka do WarszawyW dniach 4 – 5 września Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Wyjazd był jednym z punktów projektu „Spotkanie z historią – Śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”. Podczas wycieczki mieszkanki miały okazję zwiedzić Belweder oraz spacerować w Łazienkach Królewskich zwanych najszczęśliwszym miejscem w Warszawie. Zwiedziły również Muzeum Narodowe oraz Świątynię Opatrzności. Kulminacyjnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz Starego Miasta.Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy

Pielgrzymka na Jasną Górę

 

8 września Mieszkanki uczestniczyły w 23 pielgrzymce osób słabych z Olsztyna na Jasną Górę. Pielgrzymkę zorganizowało Stowarzyszenie „Betel” z Częstochowy. Mimo deszczowej pogody, w drogę spod kościoła pw. św. Jana Chrzciciela wyruszyła grupa licząca około 500 osób. Trasa liczyła 20 km i wiodła szlakami Jury Krakowsko – Częstochowskiej. W Częstochowie do pątników dołączył abp. senior Stanisław Nowak, który o 16.30 sprawował Mszę św. w bazylice jasnogórskiej.

Pielgrzymka na Jasną Górę Pielgrzymka na Jasną Górę Pielgrzymka na Jasną Górę Pielgrzymka na Jasną Górę

Warsztaty w Hucisku

 

Zespół ” Radość” wraz z instruktorami od 10 do 14 września uczestniczył w warsztatach artystycznych w Hucisku. Tematem tegorocznych spotkań były piosenki, tańce oraz obrzędy ludowe. Nasze Panie przygotowały utwory z repertuaru zespołu Śląsk takie jak „Karolinka” i „Szła dzieweczka”. Warsztaty artystyczne zorganizowała fundacja „Podziel się z innymi” im Henryki Rudzkiej z Zawiercia. Podczas Integracyjnych Spotkań Artystów Niepełnosprawnych Panie z Naszego Domu miały okazję wziąć udział w zajęciach z muzykoterapii, choreoterapii jak również w zajęciach plastycznych. Organizatorzy zadbali również o rozrywki dla wszystkich uczestników, były zabawy taneczne oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Warsztaty w Hucisku Warsztaty w Hucisku Warsztaty w Hucisku Warsztaty w Hucisku

Warsztaty w Hucisku Warsztaty w Hucisku

XV Dzień Sportu im. Tadeusza Giżyckiego

 

Dzień Sportu12 września odbył się Dzień Sportu im. Tadeusza Giżyckiego zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Izdebniku. Słońce, sportowa rywalizacja i przede wszystkim wesoła zabawa towarzyszyła naszym Mieszkankom i innym zawodnikom. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami. Atrakcjami podczas Dnia Sportu była jazda konna, zabawy taneczne i pyszny poczęstunek.


Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu

Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu

Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu

Koncert finałowy ISAN w Zawierciu

 

13 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbył się koncert finałowy, który był zwieńczeniem pięciodniowych warsztatów artystycznych. W koncercie oprócz Mieszkanek z Naszego Domu wzięli udział uczestnicy z Zawiercia, Bytomia oraz Częstochowy. Na widowni zasiedli przyjaciele oraz zaproszeni goście.
Więcej: http://www.kulturalnezawiercie.pl/2018/09/za-nami-finaowy-koncert-isan-w.html.

Koncert finałowy ISAN w Zawierciu Koncert finałowy ISAN w Zawierciu Koncert finałowy ISAN w Zawierciu

Koncert finałowy ISAN w Zawierciu Koncert finałowy ISAN w Zawierciu Koncert finałowy ISAN w Zawierciu

Ogrody Kapias

 

17 września grupa terapeutów pojechała do Goczałkowic, aby zobaczyć ogrody Kapias z myślą, żeby zaczerpnąć jakiś pomysł do naszego ogrodu, który stopniowo „przeżywa” renowację.

Ogrody Kapias Ogrody Kapias Ogrody Kapias Ogrody Kapias

Narodowe czytanie

 

Narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, z udziałem wolontariuszy odbyło się w naszym Domu w sobotę 22 września. Wolontariuszki czytały wybrane fragmenty powieści, natomiast Panie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Uczestniczki spotkania, które udzieliły najwięcej poprawnych odpowiedzi zostały symbolicznie nagrodzone słodkimi upominkami.

Narodowe czytanie Narodowe czytanie Narodowe czytanie Narodowe czytanie

Festiwal w Dąbrowie Górniczej

 

25. września Mieszkanki wzięły udział w Przeglądzie Umiejętności Artystycznych amatorskich zespołów seniorów oraz osób niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej. W tym roku, wyjątkowo festiwal trwał jeden dzień i zgromadził zespoły, które prezentowały różne talenty artystyczne. Można było zobaczyć zespoły wokalne, taneczne oraz teatralne. Statuetkę Puma 2018 r. zdobyła nasza zaprzyjaźniona grupa „Minutka” z ul. św. Jadwigi w Częstochowie.

Zawody sportowe w Zawierciu

 

Tegoroczne Śląskie Zawody Sportowo - Rekreacyjne Osób niepełnosprawnych odbyły się na Hali Sportowej w Zawierciu. W tych zmaganiach wzięły również udział Panie z Naszego Domu. Zawody, które odbyły się 27 września były okazją do zapropagowania aktywności sportowo- ruchowej jako jednej z form rehabilitacji i integracji wielu środowisk oraz współzawodnictwa fair play.

Zawody sportowe w Zawierciu Zawody sportowe w Zawierciu Zawody sportowe w Zawierciu