Październik 2018



 
  1. Wyjazdy na groby najbliższych
  2. Światowy dzień uśmiechu
  3. Podróże dalekie i bliskie
  4. 20 – lecie powiatu myszkowskiego
  5. Turniej Tenisa Stołowego
  6. Dzień Seniora
  7. Konkurs o Papieżu Janie Pawle II
  8. Program artystyczny w wykonaniu uczniów
  9. Wyjazd do Wadowic

Wyjazdy na groby najbliższych

 

Wyjazdy na groby najbliższychMieszkanki Naszego Domu w październiku oraz w listopadzie licznie wyjeżdżają razem z opiekunami na groby do swoich bliskich. Wyjazdy są okazją do prac porządkowych oraz do spotkań z rodzinami i przyjaciółmi.


Światowy dzień uśmiechu

 

Światowy dzień uśmiechu„Śmiech to zdrowie” - w piątek 5 października Mieszkanki Domu włączyły się do aktywnego obchodzenia „Światowego dnia uśmiechu”. Z tej okazji na jadalni Pań zostały przyklejone karty pt. „PODARUJ UŚMIECH”, z których każda z podopiecznych mogła oderwać sobie dowolna ilość karteczek z różnymi rodzajami uśmiechu np. uśmiech łagodny, łobuzerski, ciepły …. i obdarować nim wybraną przez siebie osobę.


Światowy dzień uśmiechu Światowy dzień uśmiechu Światowy dzień uśmiechu

Podróże dalekie i bliskie

 

„Podróże dalekie i bliskie” to impreza, która odbyła się 10 października w kinie „Bajka” w Poraju. Był to projekt dofinansowany ze środków PFRON, a organizatorem imprezy był Dom Pomocy Społeczne w Poraju. Wydarzeniem, które towarzyszyło spotkaniu był konkurs fotograficzny ukazujący podróże osób niepełnosprawnych. W konkursie uczestniczyli Mieszkańcy z czterech placówek z terenu powiatu myszkowskiego i częstochowskiego. Podczas imprezy zaproszeni goście uczestniczyli w projekcji filmu pt: „Wirtualny Zamek” oraz mieli okazję spotkać się z panem Henrykiem Srokoszem, który bardzo prężnie działa na rzecz turystyki w powiecie częstochowskim.

Podróże dalekie i bliskie Podróże dalekie i bliskie Podróże dalekie i bliskie

Podróże dalekie i bliskie Podróże dalekie i bliskie Podróże dalekie i bliskie

20 – lecie powiatu myszkowskiego

 

Siostra dyrektor Estera Cegielska wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 20 lecie przywrócenia powiatu myszkowskiego, która odbyła się 12 października w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Wśród gości na sali widowiskowej znaleźli się wójtowie i burmistrzowie gmin Powiatu Myszkowskiego wraz z zastępcami, radni powiatowi wszystkich kadencji (lata 1998-2018), byli starostowie myszkowscy, przedstawiciele służb mundurowych, kierownicy jednostek organizacyjnych Powiatu Myszkowskiego, dyrektorzy ośrodków kultury, przedstawiciele biznesu i przedsiębiorczości, pracownicy starostwa powiatowego oraz organizacji pozarządowych. Były podziękowania i medale a także występy Marcina Dańca i Kuby Sienkiewicza z Kwartetem Jurajskim.

20 – lecie powiatu myszkowskiego 20 – lecie powiatu myszkowskiego 20 – lecie powiatu myszkowskiego

20 – lecie powiatu myszkowskiego 20 – lecie powiatu myszkowskiego 20 – lecie powiatu myszkowskiego

Turniej Tenisa Stołowego

 

18 października Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w turnieju tenisa stołowego w Częstochowie. Impreza została zorganizowana przez Dom Pomocy Społecznej z ul. św. Jadwigi w Częstochowie. Turniej był doskonałą okazją do spotkania z przyjaciółmi.

Turniej Tenisa Stołowego Turniej Tenisa Stołowego Turniej Tenisa Stołowego

Dzień Seniora

 

Dnia18 października Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na IV Gminny Dzień Seniora, który odbył się w kinie Bajka w Poraju. Podczas imprezy Wójt Gminy Poraj, pan Łukasz Stachera wręczył okolicznościowe dyplomy dla osób reprezentujących instytucje wspierające pracę seniorów. Atrakcją spotkania był program artystyczny w wykonaniu Elżbiety Okupskiej, gwiazdy kabaretu „ Moherowe Berety”. Na scenie wystąpił również zespół „Szalona Piątka Plus”. Gminny Dzień Seniora był również bogaty w niespodzianki, albowiem Seniorzy otrzymali w prezencie losy. Nagrodą główną była wycieczka na baseny termalne do Białki Tatrzańskiej.

Dzień Seniora Dzień Seniora Dzień Seniora Dzień Seniora

Dzień Seniora Dzień Seniora Dzień Seniora Dzień Seniora

Dzień Seniora Dzień Seniora Dzień Seniora Dzień Seniora

Konkurs o Papieżu Janie Pawle II

 

Każdego roku w Naszym Domu organizowany jest konkurs wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Zajęcia przygotowujące oraz konkurs prowadzi niezmiennie pedagog, pani Marta Jagielska. Mieszkanki, które w tym roku stanęły do konkursu, były bardzo dobrze przygotowane, co było widać podczas dogrywki o drugie miejsce. Ostateczna klasyfikacja, w konkursie wiedzy wyglądała następująco: 1. miejsce zajęła pani Elżbieta Trzcińska, 2 miejsce zajęła pani Barbara Łozowska a 3 miejsce zajęła pani Dorota Choroszkiewicz. W konkursie wzięły udział również pani Elżbieta Żurek, Halina Stachniewicz oraz Elżbieta Krzechka. Dla wszystkie Pań były przewidziane atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wycieczka do Wadowic.

Konkurs o Papieżu Janie Pawle II Konkurs o Papieżu Janie Pawle II Konkurs o Papieżu Janie Pawle II Konkurs o Papieżu Janie Pawle II

Program artystyczny w wykonaniu uczniów

 

W dniu 25 października Nasz Dom odwiedziły dzieci oraz młodzież z pobliskiej Szkoły Podstawowej im. kpt. Leonida Teligi. Celem wizyty było przedstawienie montażu słowno-muzycznego z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie znalazły się słowa skierowane do narodu, które wygłaszał w swoich homiliach Jan Paweł II oraz pieśni patriotyczne. Spotkanie z uczniami było wpisane w projekt realizowany na przestrzeni bieżącego roku, noszący tytuł: „Spotkanie z historią – śladami Marszałka Piłsudskiego w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”.

Program artystyczny w wykonaniu uczniów Program artystyczny w wykonaniu uczniów Program artystyczny w wykonaniu uczniów Program artystyczny w wykonaniu uczniów

Wyjazd do Wadowic

 

25 pażdziernika Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w wycieczce do Wadowic. Wycieczka była nagrodą w konkursie wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Panie miały okazję zwiedzić parafialny kościół Ojca Świętego oraz skosztować papieskich kremówek na wadowickim rynku.

Wyjazd do Wadowic Wyjazd do Wadowic Wyjazd do Wadowic