Listopad 2018 
  1. Uroczystość Wszystkich Świętych
  2. DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości
  3. Zabawa andrzejkowa
  4. Zabawa andrzejkowa na bis
  5. Dzień Pracownika Socjalnego
  6. Gala z okazji 55 – lecia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną- Koło w Częstochowie

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

1 listopada Mieszkanki z Siostrami uczestniczyły we Mszy św. na cmentarzu i modliły się przy grobach zmarłych mieszkanek.

Uroczystość Wszystkich Świętych Uroczystość Wszystkich Świętych

DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości

 

DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległościWzruszające słowa poezji i pieśni popłynęły ze sceny sali kinowej „Bajka” w Poraju, gdzie w przeddzień uroczystości 11 Listopada siostry albertynki, pracownicy i mieszkanki Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta zaprosiły na spotkanie integracyjno - edukacyjne „Spotkanie z historią - śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”. Takie słowa rozpoczynają artykuł napisany przez panią Annę Cichobłazińską pt. ”Spotkanie z historią”, który ukazał się w tygodniku „Niedziela”. Imprezę integracyjną zorganizował Dom Pomocy Społecznej w Poraju. Wydarzenie, które odbyło się 9 listopada zgromadziło liczną publiczność. Oprócz zaprzyjaźnionych placówek, z którymi współpracujemy, honorowymi gośćmi imprezy byli: ksiądz Marian Szczerba, S. Siostry z Domu Prowincjalnego w Rząsce, dyrekcja wraz z pracownikami PCPR z Myszkowa, pani Katarzyna Kazimierczak – wójt Gminy Poraj, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oraz lokalna poetka pani Maria Sikorska. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć film o Józefie Piłsudskim – nieznane kadry z życia Marszałka, występy zespołu „Radość”, zespołu „Michalinki” oraz występ harcerzy. Zaproszeni goście mogli usłyszeć piękne patriotyczne pieśni, które zostały wykonane metodą a capella przez panią Marię, która również zaprezentowała swój wiersz o Ojczyźnie. Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa prac plastycznych o tematyce patriotycznej. Impreza została zrealizowana ze środków własnych i z pomocą sponsorów, którymi byli: Kwiaciarnia „Moja Pasja” z Poraja, Auchan Poczesna, Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Częstochowie. Podczas imprezy swoją bezinteresowną pomocą służyli również wolontariusze Naszego Domu.


DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości

DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości DPS świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości

Zabawa andrzejkowa

 

Mieszkanki Naszego Domu 15 listopada zostały zaproszone przez swoich przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie prowadzonego przez Siostry Albertynki na zabawę andrzejkową. Już od rana było widać jak Panie, które wybierały się na zabawę przygotowują się do imprezy: piękne stroje, makijaż i fryzury były atutem Naszych Mieszkanek. Zabawa w pięknej andrzejkowej scenerii trwała od godziny 1500 do wieczora. Podczas imprezy można było z przymrużeniem oka powróżyć sobie i poznać swoją przyszłość. Z tej okazji Nasze Panie chętnie korzystały bawiąc się przy tym wyśmienicie.

Zabawa andrzejkowa Zabawa andrzejkowa Zabawa andrzejkowa Zabawa andrzejkowa

Zabawa andrzejkowa na bis

 

20 listopada grupa Mieszkanek z Naszego Domu miała okazję uczestniczyć w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej z ul. św. Jadwigi w Częstochowie. Atrakcjami wieczoru były wróżby andrzejkowe oraz zabawa taneczna.

Zabawa andrzejkowa na bis Zabawa andrzejkowa na bis Zabawa andrzejkowa na bis Zabawa andrzejkowa na bis

Zabawa andrzejkowa na bis Zabawa andrzejkowa na bis Zabawa andrzejkowa na bis Zabawa andrzejkowa na bis

Dzień Pracownika Socjalnego

 

Dzień Pracownika Socjalnego świętowaliśmy w Naszym Domu 21 listopada. Rano cały personel wraz z Mieszkankami uczestniczył we Mszy świętej w intencji Pracowników pomocy społecznej. Następnym punktem programu był występ zespołu „Radość”, który zaprezentował program artystyczny. Po występach Mieszkanki wręczyły wszystkim Pracownikom podziękowania oraz skromne upominki. A w godzinach popołudniowych, Personel świętował przy kawie i słodkim poczęstunku. Atrakcją tego popołudnia był pokaz slajdów oraz relacja z podsumowania projektu „Spotkanie z Historią- śladami Marszałka Piłsudskiego w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego

Gala z okazji 55 – lecia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną- Koło w Częstochowie

 

22 listopada Mieszkanka Naszego Domu p. Dorota wraz z opiekunem została zaproszona na galę z okazji 55 lecia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością intelektualną. Gala odbyła się w Częstochowie w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Gościem specjalnym imprezy była pani Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx.

Gala w Częstochowie Gala w Częstochowie Gala w Częstochowie Gala w Częstochowie